У 145 селах Львівщини виявили перевищення нітратів у питній воді

У 145 селах Львівщини виявили перевищення нітратів у питній воді

Порушення виявили у воді з приватних колодязів у п’яти районах області

На Львівщині протягом трьох місяців перевіряли якість питної води з колодязів та інших джерел, які не підключені до централізованого водопостачання. У 145 населених пунктах області вміст нітратів у воді перевищує норму в 1,2-2 рази. Про це 9 липня, повідомили у Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Фахівці перевірили 1382 зразки води — у 192 зразках (це 13,9%) виявили забагато нітратів. Найбільше забруднених джерел знайшли у Львівському, Золочівському, Стрийському, Червоноградському та Яворівському районах.

Перевищення показників у воді:

  • громадський каптаж - м. Винники, вул. М. Кипріяна;      
  • 2 громадські криниці - с. Миколаїв, вул. Садова;
  • громадська криниця біля стадіону -  с. Верхня Білка;
  • громадська криниця - с. Верхня Білка, вул. Івасюка;
  • громадський каптаж - с. Соснівка, вул. Стефаника, 26.

У деяких приватних криницях рівень нітратів перевищує норму у 7 разів

У деяких приватних криницях вода забруднена нітратами і перевищує норму від 2,2 до 7,06 разів. У Львівському районі проблеми виявили в селищах Брюховичі та Новий Яричів, а також у селах Оброшине, Старе Село, Дмитровичі, Басівка та Миколаїв.

У Золочівському районі небезпечна вода є в селищі Красне та селі Бортків. Стрийський район також має проблеми — там забруднені колодязі в селах Жирова, Крупське та Устя. У Червоноградському районі нітрати перевищують норму в селах Перемисловичі, Карів та Гоголів. Яворівський район теж потрапив до цього списку. Там забруднену воду виявили в місті Судова Вишня та багатьох селах: Малнів, Тишковичі, Гусаків, Шегині, Боляновичі, Черневе, Пнікут, Мазури та Волю Малнівську. Особливо відзначили громадський колодязь у Судовій Вишні на вулиці Данила Галицького.

Фахівці попереджають, що не можна використовувати воду з джерел, де вміст нітратів перевищує 50 мг/л. Кип'ятіння такої води не допомагає, а навпаки збільшує її токсичність. Вода з нітратами небезпечна, особливо для дітей. Вона може викликати отруєння та інші проблеми зі здоров'ям. При цьому така вода виглядає чистою і не має запаху чи дивного смаку.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності