Львівський суд оштрафував поляка на 1 млн грн за ввезення машин під виглядом гуманітарки

Суд оштрафував поляка на понад мільйон гривень за ввезення авто під виглядом гуманітарки

Громадянин Польщі за підробленими документами ввіз в Україну сім автомобілів

Галицький районний суд Львова визнав винним громадянина Польщі Лукаша К. в порушенні митного кодексу за статтею про переміщення контрабанди через митний кордон. Чоловік ввіз сім автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги й так їх нікому не передав. Про це йдеться у постанові, яку оприлюднили 31 травня у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Автомобілі й фейкові документи

З матеріалів справи відомо, що Лукаш К. з лютого по серпень 2023 року ввіз в Україну сім автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги. Зловмисник підробляв листи гуманітарної організації на нібито отримання автомобілів. Митники надіслали запит до ГО і виявилося, що жодних листів організація не надсилала.

З метою перевірки законності ввезення на митну територію України вказаних транспортних засобів, львівські митники скерували лист на певність інформації. У відповіді зазначили, вказані транспортні засоби не доставлялися, а також не видавалися листи підтвердження, які подавалися як підстава для переміщення транспортних засобів” — йдеться у постанові.

До слова, загальна вартість ввезених машин склала 571 тис. грн. Поляк встиг перевезти такі машини:

  • Opel Vivaro 2002 року;
  • Mercedes-Benz C-Class C 220 2001 року;
  • Volvo V70 1999 року;
  • Volkswagen Transporter 2004 року;
  • Mercedes-Benz Sprinter 2004 року випуску;
  • Suzuki Grand Vitara 2002 року;
  • Ford випущений у 2001 році.

Суд призначив Лукашу К. штраф у розмірі 1,1 млн грн. Постанова ще може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності