Фермери Львівщини отримали корм для риб від ООН

Фермери Львівщини отримали корм для риб від ООН

На Львівщині корм для риб отримало фермерське господарство “Голуба Нива”

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) передала 50 тонн рибного корму українським виробникам лососевих риб. Про це 1 квітня повідомили у Львівській обласній військовій адміністрації.

До ФАО надійшла 31 заявка від фермерів, які займаються аквакультурою із 14 областей України, 13 підприємств обрали для надання допомоги у вигляді кормів для риб, йдеться у повідомленні.

“Оскільки кошти державного та місцевого бюджетів йдуть на першочергові видатки, зокрема захист держави та підтримку військових, допомога аграріям  від ФАО є критичною важливою для забезпечення продовольчої безпеки та відновлення економічної стійкості підприємств”, - наголосила у своїй промові заступник директорки департаменту агропромислового розвитку Оксана Мулик.

Хто отримав допомогу від ООН на Львівщині

Одним із переможців у Програмі підтримки виробників лососевих видів риб ФАО, який отримав корми, є ФГ “Голуба Нива”. Господарство працює на території Стрийського району.

“Це не перша програма ФАО, в якій я взяв участь. Завдяки Програмі “Комплексне, конкурентоспроможне та економічно раціональне створення ланцюжків доданої вартості у сільському, рибному та лісовому господарствах” я закупив обладнання та побудував сонячну електростанцію на 54 кВт, тим самим здешевив електроенергію для свого господарства. Сьогодні отримав 3,8 тонни кормів для лососевих риб, що дасть можливість виростити 3 тонни форелі та загалом наростити виробництво до 30 тонн форелі, також планую виробляти 6 тонн осетра та 50 тис. шт малька осетра для реалізації продукції по регіону”, - розповів Михайло Грабович, керівник ФГ “Голуба Нива”.

Додатково:

У 2023 році виробники аквакультури всього виростили 1190,6 тонни риби (113,1% до м.р.), реалізували товарної риби – 727,9 тонни, в тому числі  590 тонн коропових.

В структурі вирощування прісноводної аквакультури  основними видами риб є коропові (короп/сазан), частка яких становить 80% всього виробництва риби, рослиноїдні (товстолобик, амур) – 15%, осетрові, лососеві, сомові – 0,5%, інші види риб (карась, окунь) – 4,5 %.

Вирощуванням лососевих видів риби (форель райдужна) займаються 5 суб’єктів. У 2023 році форелі вирощено 85,6 тонни (7% від всього виробництва риби), зокрема 61,4 тонни - у басейнах і  24,2 тонни – у ставках.  Реалізовано товарної форелі – 35,3 тонни.

Для подолання кризових явищ у галузі рибництва в області та забезпечення її відтворення і розвитку у 2024 році в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021 - 2025 роки передбачили фінансову підтримку — часткове відшкодування вартості високопродуктивного матеріалу риб для покращення генетики маточних стад, відтворення і зариблення водойм для суб’єктів аквакультури, засновником (або одним із засновників) яких є учасник бойових дій.

Нагадаємо, уряд розширив напрями підтримки фермерів. Найбільші субсидії передбачені фермерам з деокупованих територій або з територій, на яких нещодавно завершилися бойові дії.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності