На Львівщині лікарі-фтизіатри виявлятимуть туберкульоз за допомогою штучного інтелекту

На Львівщині лікарі-фтизіатри виявлятимуть туберкульоз за допомогою штучного інтелекту

Штучний інтелект для автоматизованої діагностики успішно використовується у понад 40 країнах світу

Фтизіопульмонологічні центри Івано-Франківської, Львівської та Сумської області вперше в Україні діагностуватимуть туберкульоз за допомогою штучного інтелекту, повідомив 16 лютого Центр громадського здоров’я МОЗ України. 

Надсучасне обладнання вже встановлено та використовується медичними працівниками, які пройшли тренінг із застосування систем при діагностиці ТБ у пацієнтів. Штучний інтелект проводить автоматичний аналіз, читаючи рентген-знімки, і відображає зони потенційної патології у вигляді теплової карти легенів, що й дозволяє виявити ураження з імовірністю від 1% до 100%.

У Львівську та Сумську області обладнання передали Центр громадського здоров'я та Міністерство охорони здоров'я та за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Івано-Франківська область отримала штучний інтелект  від японського виробника у межах тристоронньої угоди з Центром та Івано-Франківським фтизіопульмонологічним центром.

"Центр громадського здоров'я разом з партнерами докладають усіх зусиль, щоб інновації були доступними в медичних закладах України та покращували можливості в діагностуванні людей з туберкульозом. Ми залучаємо інвестиції для застосування передових технологій, щоб бути на крок ближче до подолання туберкульозу, а також допомагаємо регіонам у впровадженні штучного інтелекту", –  прокоментувала Яна Терлеєва, завідувачка відділу управління та протидії туберкульозу Центру громадського здоров'я. 

Штучний інтелект для автоматизованої обробки діагностичних даних успішно використовується у понад 40 країнах світу.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності