• Головна
  • Новини Львівщини
  • Браконьєр, який застрілив червонокнижного лося на Дрогобиччині, може на три роки потрапити до виправного центру

Браконьєр, який застрілив червонокнижного лося на Дрогобиччині, може на три роки потрапити до виправного центру

Браконьєр, який застрілив червонокнижного лося на Дрогобиччині, може на три роки потрапити до виправного центру

Йому інкримінують статтю, санкцій якої передбачають обмеження волі до трьох років.

Браконьєру, який 4 лютого застрелив червонокнижного лося, можуть обмежити волю до трьох років. Про це 15 лютого повідомили у поліції Львівської області.

Нагадаємо, 4 лютого на території одного з лісових масивів у Дрогобицькому районі 37-річний житель райцентру застрелив лося, включеного до Червоної книги України.

Зранку 4 лютого постріли у лісі почули єгері та вирушили на пошуки тих, хто стріляє. Про це LVIV.MEDIA розповів лісничий Василь Дмитришин. Обійшовши ліс, лісники знайшли убитого лося. Браконьєрів поряд з ним вже не було. Єгері та лісники виставили у лісі фотопастки та оточили територію. За деякий час до лося повернулося троє чоловіків. Єгері спробували затримати їх, проте зловити вдалося лише одного, мешканця Дрогобича. Двоє інших втекли на автомобілі. Єгері та лісничий викликали на місце злочину правоохоронців.

Василь Дмитришин підозрює, що за твариною тривалий час слідкували, вивчали місця, де вона ночує та харчується. Убили лося з мисливського карабіна з оптикою.

На Львівщині діє заборона на полювання на усіх тварин до завершення воєнного стану. Проте полювання на лося заборонене ще з 2019 року, відколи тварину внесли до Червоної книги України. За останні роки популяція лосів в Україні дуже скоротилась.

Збитки від убивства лося, за словами лісничого, можуть становити понад 100 тис. гривень. А покарання за убивство тварини, занесеної до Червоної книги, — кримінальна відповідальність.

Наступного дня, у понеділок, 5 лютого, Державна екологічна інспекція повідомила, що на порушника склали адміністративні протоколи за порушення правил полювання і вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги. Максимальне покарання, яке загрожує затриманому мисливцеві — штраф у розмірі від 60 до 120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Спеціалісти Держекоінспекції також зменшили розмір збитків від вбивства лося й оцінили їх у 80 тис. грн.

А вже 15 лютого у поліції повідомили, що дізнавачі Дрогобицького районного відділу поліції, за процесуального керівництва Дрогобицької окружної прокуратури, повідомили зловмиснику про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 248 (Незаконне полювання) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання - штраф від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від ста шістдесяти до двохсот сорока годин, або обмеження волі на строк до трьох років.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності