На Львівщині зафіксували найбільше в Україні стадо бізонів

На Львівщині зафіксували найбільше в Україні стадо бізонів

Стадо нараховує 114 голів

Поселення зубрів базується на теренах Бродівського лісового фонду. Більшість тварин – біловезького підвиду, який вважається найбільшим серед усього роду Bison. Про це повідомило державне підприємство “Ліси України”.

Диких зубрів завезли на Львівщину ще в 80-х роках із Литви в чисельності 12 особин. Наразі, за нещодавніми підрахунками лісівників, їх налічується 114.

🦬 На Львівщині зафіксовано найбільшу популяцію бізонів в УкраїніПоселення зубрів базується на теренах Бродівського лісфонду Карпатський лісовий офіс. Більшість з них – біловезького підвиду, який вважається найбільшим за лінійними та ваговими показниками серед усього роду Bison.Диких зубрів завезено на Львівщину ще в 80-х роках із Литви в чисельності 12 особин. Наразі, за нещодавніми підрахунками лісівників, їх налічується 114.Умови поселення зубрів в лісфонді філії за кормовою базою та захисними властивостями мисливських угідь близькі до їхнього ареалу. Протягом всього зимового періоду працівники лісництв додатково забезпечують підгодівлю тварин, хоча зубри й самостійно добувають їжу за належної охорони.Чисельність основного стада залежить від умов та потреб тварин. Впливає на це і якісний догляд фахівців, охорона, забезпечення водопоєм, підгодівля тварин, здійснення усіх біотехнічних заходів. Мають місце і природні фактори: старіння зубрів, природна смертність.Для збереження та забезпечення стабільного утримання єдиної в Україні популяції зубрів біловезької лінії, в 2007 році за ініціативи Міністра Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України України було затверджено план дій щодо збереження та відновлення зубрів в фауні України та започатковано певні заходи. Під час реалізації наукової програми було завезено та випущено в угіддя підприємства ще 12 особин зубрів кавказької лінії. Наразі в регіоні представлені дві локальні репродуктивні та найчисленніші в Україні субпопуляції зубрів — біловезької та біловезько-кавказької ліній.Зубри успішно пристосувалися до інтенсивної лісогосподарської та сільськогосподарської діяльності. Лісові площі такого типу дають змогу тваринам співіснувати у відносній рівновазі в нових природних ландшафтах, але вони достатньо обмежені в сучасних умовах. Диким зубрам зручно та краще використовувати пасовища сільськогосподарських угідь, проте тут є певні нюанси: наявне поголівʼя зубрів завдає місцевим мешканцям чимало шкоди.На сьогодні в Україні налічується близько пів тисячі особин зубра. Виконання плану дій зі збереження цих тварини допоможе збільшити його чисельність на території України.Державне агентство лісових ресурсів України@читачі

Posted by ДП "Ліси України" on Friday, December 22, 2023

Умови поселення зубрів в лісфонді близькі до їхнього ареалу. Протягом всього зимового періоду працівники лісництва підгодовують тварин, хоча зубри й самостійно добувають їжу. На сьогодні в Україні налічується близько пів тисячі особин зубра.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності