На Львівщині планують відреставрувати дві стародавні церкви зі списку ЮНЕСКО

На Львівщині планують відреставрувати дві стародавні церкви зі списку ЮНЕСКО

Загалом в області є чотири із 16 дерев’яних церков Карпатського регіону, що входять до переліку світової спадщини ЮНЕСКО

На Львівщині планують відреставрувати два з чотирьох дерев’яних храмів Карпатського регіону, що входять до списку світової спадщини ЮНЕСКО, щоб вберегти їхній автентичний вигляд від руйнувань. Це - церква Святого Духа в с. Потеличі та церква Собору Пресвятої Богородиці у с. Матків.

Про це заявила директор департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації, головний архітектор області Олена Василько.

Для цього вивчаються можливості використання допомоги іноземних спеціалістів. Нещодавно фахівці Національного інституту польської культурної спадщини за кордоном “Полоніка” оглянули розписи та конструктивні елементи церкви в Потеличах, щоб оцінити їхній стан і запропонувати найкращі рішення для реставрації.

Надіємось, що спільними зусиллями вдасться зберегти унікальні пам’ятки, які є надбанням не лише України та Польщі, але всього цивілізованого світу”, - відзначила Олена Василько.

З її слів, загалом на території Львівщини є чотири із 16 дерев’яних церков Карпатського регіону, що входять до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Всі вони потребують особливої уваги та захисту. Зараз галерея мистецтв завершує відновлення Жовківської церкви Пресвятої Трійці. За кошти обласного бюджету реставраційні роботи ведуться на церкві Святого Юра у Дрогобичі.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності