Під посилений захист ЮНЕСКО потрапила церква в Потеличі на Львівщині: чим вона унікальна

Під посилений захист ЮНЕСКО потрапила церква в Потеличі на Львівщині: чим вона унікальна

За переказами до цієї святині навідувався на Літургію Богдан Хмельницький

Церква Святого Духа у Потеличі відтепер під посиленим захистом ЮНЕСКО.

Про це пишуть на сторінці Рава-Руської міської ради.

Церква Святого Духа, яка розташована у селі Потелич увійшла до переліку 20 об'єктів України, які внесло ЮНЕСКО до Міжнародного списку культурних цінностей, що перебувають під посиленим захистом.

До списку в категорії Дерев'яні церкви Карпатського регіону потрапили також Жовківська церква Пресвятої Трійці; Матківська церква Введення у храм Пресвятої Богородиці; Потелицька церква Святого Духа, пишуть на сторінці Міністерства культури та інформаційної політики. А також під посиленим захистом тепер перебуває й історичний центр Львова.

Довідково:

Церква Зіслання Святого Духа у с. Потелич була споруджена потелицькими гончарями у 1502 р. і вважається однією з найдавніших і найгарніших дерев'яних церков в Україні. Сакральна будівля розташована на пагорбі, над двома ставками. Її звели за кошти місцевого гончарського цеху на місці церкви Бориса і Гліба, яка була знищена під час набігів татарською ордою.

Дерев'яна церква Зіслання Святого Духа – тризрубна, двоверха будівля, складається з нефа, бабинця і п'ятигранного вівтаря. Неф накрито наметовим ґонтовим дахом. До складу цього архітектурного комплексу, який не має жодного цвяха, ще входить вежа-дзвіниця, яка була споруджена разом з храмом у 1502 р. і відреставрована у 1736 р.

Дерев'яна, квадратна у плані двоярусна дзвіниця підтримує домінантну роль храму у загальній композиції його ансамблю. Згідно з народними переказами, у 1648 р. до цієї святині на Літургію навідався гетьман Богдан Хмельницький.

Церква Зіслання Святого Духа у с. Потеличі Жовківського району Львівської області відзначається своєю особливістю, упродовж віків добре збереглася, вважається видатною пам'яткою архітектури галицької школи, відноситься до найвизначніших мистецьких пам'яток України та належить до світової спадщини ЮНЕСКО.

Додамо, LVIV.MEDIA розповідало, які храми Львова слід відвідати в першу чергу та чому.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності