• Головна
  • Новини Львівщини
  • На окупованій частині Херсонщини зник відомий львівський громадський діяч кінця 1980-х-початку 1990-х

На окупованій частині Херсонщини зник відомий львівський громадський діяч кінця 1980-х-початку 1990-х

На окупованій частині Херсонщини зник відомий львівський громадський діяч кінця 1980-х-початку 1990-х

Саме синьо-жовтні прапори, які зшив Орест Карелін, були підняті на Високому Замку, над львівською ратушею тощо

Родичі розшукують колишнього львів’янина, 76-річного Ореста Кареліна, який зник у Новій Каховці через дев’ять місяців після початку російської окупації. Про це LVIV.MEDIA повідомила його донька Анастасія Багірова.

Орест Карелін – львівський художник, реставратор, громадський діяч. Наприкінці 1980-х-початку 1990-х був активним учасником процесів національного відродження у Львові і загалом в Україні. Спеціалізувався на пошитті українських прапорів, які згодом вивішували замість радянських на будівлях органів влади, у військових частинах тощо. Саме синьо-жовтні знамена Ореста Кареліна у 1990-му були підняті на Високому Замку, над львівською ратушею тощо. Він виготовив близько чотирьох тисяч українських національних прапорів, козацьких хоругв, військових знамен, які безкоштовно передав установам і громадянам України.

В останні роки мешкав у Новій Каховці. За словами Анастасії Багірової, останнє, що їй відомо про батька, це те, що у листопаді 2022 року його вивели у кайданах з будинку по вулиці Рибальській, де він мешкав. З того часу ніякої інформації про Ореста Кареліна в рідних немає.

«У нас вдома було дуже багато прапорів, включно з першим синьо-жовтим прапором, який підняли над львівською ратушею. Прапор з підписами всіх митрополитів (Стернюка, Любачівського). Тато неодноразово звертався до влади, щоб зробити музей прапора у Львові. Але .. Це нікому не було потрібно», - каже Анастасія Багірова.

Колекцію українських прапорів, яка зберігалася вдома, окупанти пошматували і викинули. Деякі зі знамен вдалося врятувати сусідам.

Рідні Ореста Кареліна публікували у соцмережах  оголошення про його розшук та зверталися з цим у відповідні служби, але поки що безуспішно.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності