Вакцинація дітей від кору, краснухи та паротиту: де та як зробити на Львівщині

Вакцинація дітей від кору, краснухи та паротиту: де та як зробити на Львівщині

На Львівщині працює 162 пункти щеплень. Там, де доступ до стаціонарних пунктів щеплень є ускладненим або неможливим, працюють мобільні бригади. Вони також вакцинують дітей, які через стан здоров’я не можуть самостійно пересуватися

Напередодні навчального року стартувала національна кампанія щеплення від кору діток, які через війну або інші обставини пропустили вакцинацію.

Про це йдеться на сторінці Львівської обласної військової адміністрації.

Щеплення дітей проти кору, паротиту та краснухи (КПК) проводять у межах всеукраїнської кампанії з наздоганяючої вакцинації. У Львівську область доставили 28 560 доз комбінованої вакцини, з них – 22 020 доз для наздоганяючої кампанії та 6 540 доз для забезпечення рутинної вакцинації.

Кір передається повітряно-крапельним шляхом і є надзвичайно заразним захворюванням. З 10 нещеплених людей, які контактували з хворим, 9 захворіють. Специфічних ліків проти кору не існує. Єдиним захистом від хвороби є вчасна вакцинація. Для колективного імунітету необхідно, щоб 95% населення мало імунітет від цієї хвороби. І цього можна досягти через вакцинацію.

Згідно з Календарем профілактичних щеплень в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист дитини від кору, паротиту та краснухи.

У 2022 році обовʼязкове щеплення проти кору в Україні отримали лише 69% дітей у віці 6 років. Щоб не допустити спалах кору зараз ці щеплення мають бути надолужені, а діти — довакциновані.

У Міністерстві охорони здоров’я України закликають якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію та звернутися в один зі 162 пунктів щеплення Львівщини – перелік та адреси пунктів можна подивитися за посиланням.

Там, де доступ до стаціонарних пунктів щеплень є ускладненим або неможливим, працюють мобільні бригади. Вони також вакцинують дітей, які через стан здоров’я не можуть самостійно пересуватися та організовані колективи (освітні заклади, дитячі оздоровчі табори тощо).

Для виклику мобільної вакцинальної бригади необхідно залишити заявку за телефоном регіонального координатора - (068) 706 51 30.

Заявку зареєструють, складуть графік виїздів мобільних бригад і повідомлять дату та час її приїзду. Або подзвоніть на гарячу лінію МОЗ за номером 0 800 60 20 19 і вас зорієнтують, до кого можна звернутися у вашому регіоні.

Додамо, 657 тисяч доз комбінованої вакцини на підтримку Національної програми імунізації в Україну надав дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

Нагадаємо, у МОЗ назвали протипоказання до щеплення проти кору.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності