На Львівщині за день ошукали двох пенсіонерів: як не стати жертвою шахрая

На Львівщині за день ошукали двох пенсіонерів: як не стати жертвою шахрая

Шахраї діяли за популярною схемою — «вашу картку заблоковано».

Протягом 1 серпня на Львівщині шахраї ошукали двох пенсіонерів. Зловмисники діяли за відомою схемою — «я працівник банку, вашу картку заблоковано».

Про це повідомила пресслужба поліції Львівської області.

Першою жертвою 1 серпня став 75-річний мешканець одного з сіл Львівського району. До пенсіонера зателефонував «працівник банку» та повідомив, що його пенсійна картка заблокована, тож необхідно надати персональні дані для її розблокування. Після цього з картки чоловіка зникли всі гроші.

Цього ж дня до поліції звернулася 60-річна жителька іншого села, яку ошукали таким самим способом. До жінки зателефонував «працівник служби безпеки банку». Коли заявниця повідомила персональні дані картки — з її рахунку зняли всі кошти.

За фактами слідчі відкрили кримінальні провадження за шахрайство.

Поліцейські нагадали кілька правил, які допоможуть не потрапити «на гачок» шахраїв:

  • У жодному разі не надавайте свої персональні дані, номер та строк дії банківської картки, PIN-код, CVV2/CVC2 коди, паролі до Інтернет-банкінгу, кодове слово або іншу інформацію невідомим особам, навіть якщо вони називаються співробітниками банку. Пам’ятайте: працівники банку ніколи не телефонують і не вимагають інформацію по банківському рахунку чи картці.
  • Не відповідайте на СМС-повідомлення, надіслані нібито від банку, в яких вас просять надати персональну інформацію. Таким чином зловмисники отримують доступ до банківських рахунків, звідки знімають усі ваші  заощадження, перераховуючи їх на підконтрольні банківські рахунки.
  • У разі отримання дзвінків чи СМС-повідомлень поліцейські радять зателефонувати до банківської установи (номер гарячої лінії вказаний на вашій картці чи на офіційних сайтах банків), а також негайно звернутися  до поліції.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності