Жителі Львівщини зібрали пів сотні коробок книг для бібліотеки у Гданську

Жителі Львівщини зібрали пів сотні коробок книг для бібліотеки у Гданську

Це 2560 примірників

Збір книжок українською мовою для бібліотеки у Гданську 26 жовтня ініціював начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Відтоді Львівська ОВА стала майданчиком для збору літератури, яку приносили мешканці Львівщини. Такі ж пункти збору облаштували у кожній РВА. 

Про це пишуть на сторінці Львівської обласної військової адміністрації.

«Дякую родині Балабаїв за те, що ми змогли долучитись до важливого процесу. Ідея належить їм, а ЛОВА стала майданчиком для реалізації, ми залучили свою структуру, структури районних адміністрацій, пресу – дуже багато людей зі всієї області підтримали збір. Долучилися жителі всіх районів. Ми сподівалися зібрати 1000 книг за два тижні, але за короткий термін вдалось значно більше – 2560 примірників. Це 50 важких коробок з цікавою літературою, які уже найближчим часом волонтери повезуть у Гданськ», — розповів Максим Козицький. 

Він додав, що метою ініціативи є підтримка українців, які вимушено виїхали за кордон. 

«Українська діаспора в Гданську зростає в час війни, а для того, щоб українці чули українське слово та читали українську літературу, там започаткували бібліотеку. Зі свого боку, ми зібрали понад 2000 книжок, сподіваюсь, завдяки цьому люди відчують єднання з Батьківщиною. Ми готові й надалі бути майданчиком для реалізації подібних акцій», — підкреслив очільник області. 

Один з ініціаторів збору — львівський митець Олександр Балабай — розповів, як виникла ідея започаткувати бібліотеку української літератури у Гданську. 

«Коли почалась повномасштабна війна, моя дружина, Дарина Балабай, почала координувати проєкт з допомоги українцям в Гданську на базі благодійної організації Fundacja RC. Вона помітила, що у Гданську не вистачає українських книжок, інформації українською, так і створили бібліотеку. Вона постійно поповнюється книгами, на базі закладу проводять майстер-класи, презентації, зустрічі з письменниками, артистами, музикантами. Охочих читати є дуже багато, а фундація не має можливості закупляти книги. Тому дякую очільнику області за те, що він організував збір», — зазначив Олександр Балабай. 

Зібрані 50 коробок книг волонтери найближчим часом повезуть у Гданськ.

До збору книг долучилися усі департаменти, відділи та управління Львівської ОВА. Наприклад, фахівці департаменту освіти і науки Львівської ОВА принесли дев’ять торбин з книгами. Активно підтримали збір жителі усіх районів нашої області.

Нагадаємо, в бібліотеці на станції «Академік Вернадський» велике оновлення книг. Їх отримали в межах акції «Книги в Антарктиду». Загалом зібрали понад 80 книг від українських та міжнародних авторів. Їх доставили на криголамі «Ноосфера».

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності