На Львівщині суд звільнив від кримінальної відповідальності лікарку-терапевта приймального відділення Сколівської центральної лікарні. Через її помилковий діагноз пацієнт із гострим інфарктом міокарда помер трохи більше ніж через годину після візиту до медзакладу. Про це йдеться в ухвалі Сколівського суду, яку в червні опублікували на порталі Опендатабот. Чоловіка турбував високий тиск та болі за грудиною Слідчі з’ясували, що у червні 2023 року близько 16:50 год. до приймального відділення лікарні у Сколе звернувся чоловік із скаргами на високий артеріальний тиск та болі за грудиною. Чергова лікарка-терапевт провела первинний огляд та електрокардіограму. За результатами огляду вона встановила діагноз «ІХС. Гіпертонічна хвороба ІІ ступеня» та відпустила пацієнта додому. «На момент перебування у приймальному відділенні КНП «Сколівська ЦЛ» потребував консультації суміжних спеціалістів, а саме кардіолога/реаніматолога, що передбачено клінічним маршрутом пацієнта з гострим коронарним синдромом і ТЕЛА», — зазначено в ухвалі. Близько 18:00 того ж дня чоловік помер на робочому місці на території кар'єру в селі Гребенів. Відповідно до висновку судово-медичного експерта, причиною смерті стало захворювання серця — гострий інфаркт. Експертиза встановила прямий причинно-наслідковий зв'язок між встановленням неправильного діагнозу та настанням смерті. Майже за рік жінці повідомили про підозру у неналежному виконанні професійних обов’язків. Лікарці інкримінували неналежне виконання професійних обов'язків. Проте, суд постановив звільнити лікарку від кримінальної відповідальності через закінчення закінченням строків давності. Цивільний позов потерпілих про відшкодування матеріальної та моральної шкоди залишено без розгляду. Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом семи днів з дня оголошення.