Львівську обласну клінічну лікарню уряд передав у державну власність

Львівську обласну клінічну лікарню уряд передав у державну власність

Це є частиною масштабного експериментального проєкту, спрямованого на модернізацію медичної освіти в Україні

Львівська обласна клінічна лікарня (ЛОКЛ) офіційно змінила форму власності та перейшла під управління держави. Відповідне рішення було ухвалено 13 травня на засіданні уряду. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Це є частиною масштабного експериментального проєкту, спрямованого на модернізацію медичної освіти в Україні. “Це – черговий крок в рамках реалізації експериментального проєкту із запровадження сучасних підходів в медичній освіті. Його учасником є Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького (далі – ЛНМУ), який отримав статус державного некомерційного підприємства та одночасно функціонує як заклад вищої освіти та заклад охорони здоров’я”, — йдеться у повідомленні.

Головною метою реформи є створення на базі ЛОКЛ Університетської лікарні. Очікується, що об'єднання ресурсів призведе до розширення Університетської лікарні до 1100 стаціонарних ліжок. А також науково-педагогічні працівники ЛНМУ та медичний персонал ЛОКЛ зможуть тісно співпрацювати в лікувальному та освітньому процесах. А це сприятиме підвищенню якості підготовки майбутніх медиків.

У складі Університетської лікарні з'являться нові профільні відділення, серед яких кардіохірургії, судинної хірургії, рентген-хірургічне, офтальмології, проктології, нефрології, гастроентерології, профпатології, ревматології, ендокринології, реабілітації, пологове та відділення екстреної медичної допомоги.

Крім того, лікарня має низку унікальних спеціалізованих центрів, серед яких:

  • Центр трансплантації органів, тканин та інших анатомічних матеріалів;
  • Центр замісної ниркової терапії;
  • Львівський обласний неонатальний центр з виїзною неонатологічною бригадою;
  • Львівський регіональний навчально-методичний центр реанімації новонароджених;
  • Центр розсіяного склерозу;
  • Центр екстрапірамідних захворювань;
  • Протиепілептичний центр;
  • Центр травматології, ортогнатичної та реконструктивної хірургії щелепно-лицевої ділянки.

Також в Університетській лікарні збільшиться кількість пакетів медичних послуг за Програмою медичних гарантій до 28. Створення єдиного медичного простору на базі ЛОКЛ та ЛНМУ стане платформою для практичного навчання студентів, лікарів-інтернів та лікарів-резидентів.

Нагадаємо, у грудні 2024 року Кабмін погодив експериментальний проєкт, який спрямований на те, щоб посилити практичну освіту студентів. Згідно з ним Львівський медуніверситет стане першим в Україні закладом з університетською лікарнею. ЛНМУ зможе самостійно приймати управлінські рішення та розпоряджатися фінансами. Заклад перейде на модель оплати за навчання студентів, яка нагадує Програму медичних гарантій.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності