Генерал-лейтенанту Артуру Горбенку обрали запобіжний захід

Генерал-лейтенанту Артуру Горбенку обрали запобіжний захід

Йому призначили два місяці перебування в СІЗО з 25 млн грн застави

Печерський суд Києва у середу, 22 січня, обрав запобіжний захід для колишнього командира львівської 125-ї бригади територіальної оборони генерал-лейтенанта Артура Горбенка. Йому призначили два місяці перебування під вартою з правом вийти з СІЗО під заставу у 25 млн гривень. Про це повідомляє Суспільне. Генерал Горбенко не визнав провину, а його адвокат Станіслав Пелюк повідомив виданню Ґрати, що буде оскаржувати рішення суду. 

Горбенка затримали у понеділок, 20 січня, співробітники ДБР та СБУ. Йому та ще двом офіцерам, інкримінують недбале ставлення до військової служби, яке, за даними правоохоронців, призвело до захоплення частини Харківщини у 2024 році.

125-та бригада ТрО, яку раніше очолював Горбенко, вже висловила свою підтримку генералові та позицію щодо затримання. У заяві наголошується, що бригада героїчно тримала оборону на Харківщині в умовах браку ресурсів і підтримки. Військові закликали не поспішати із висновками до завершення судового розгляду, висловивши віру в справедливе розслідування.

Разом із Горбенком затримали ще двох військових командирів: генерал оперативно-тактичного угруповання «Харків» Юрія Галушкіна і комбата 415-го окремого стрілецького батальйону Іллю Лапіна. Усім трьом висунуто підозру за статтею про недбале ставлення до військової служби в умовах воєнного стану. Санкція статті передбачає до 10 років позбавлення волі. До слова, обом військовослужбовцям обрали запобіжний захід 21 січня. На два місяці арештували полковника Іллю Лапіна, а бригадному генералу Юрію Галушкіну обрали запобіжний захід у вигляді арешту 60 діб і за нього уже внесли заставу в сумі 5 млн гривень.

Чому затримали Горбенка?

За даними ДБР, генерал-лейтенант допустив низку критичних прорахунків під час виконання своїх обов’язків, зокрема:

  • визначив оборонні позиції, що не відповідали бойовим можливостям бригади;
  • не забезпечив адекватної підготовки підрозділів до оборони;
  • не організував артилерійську та авіаційну підтримку;
  • недооцінив можливості противника та не передав важливу інформацію підлеглим.

Крім того, Горбенко, за словами слідчих, не забезпечив присутність особового складу бригади на позиціях і не використовував резерви під час бою.

Розслідування ДБР щодо недбалості

Ще у травні минулого року Державне бюро розслідувань розпочало кримінальне провадження за фактом недбалості командування 125-ї бригади ТрО. За даними слідства, 10 травня 2023 року підрозділи бригади залишили позиції біля низки населених пунктів на Харківщині, таких як Стрілеча, Красне, Борисівка, Пильне та Гатище, що спричинило прорив російських військ.

Тоді ДБР зазначили, що командування бригади не організувало належної оборони на кордоні. Це, за словами слідчих, призвело до втрати важливих позицій, бойової техніки та особового складу. Ленінський районний суд Харкова надав дозвіл на вилучення секретних військових документів, зокрема бойових розпоряджень, оперативних директив та планів фортифікацій, для проведення розслідування.

У червні 2024 року генерал-лейтенант Артур Горбенко залишив посаду командира 125-ї бригади ТрО. У своєму прощальному зверненні до військових він подякував за службу та наголосив на жертовності й професіоналізмі особового складу. Причини його звільнення у пресслужбі бригади не коментували. До слова, Артур Горбенко обіймав посаду командира бригади з 2022 року, маючи понад 20 років досвіду служби та численні державні нагороди.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності