Львівські хірурги прооперували дитину із патологічно великими пальцями

Лікарі і маленька пацієнтка.

Внаслідок рідкісної патології пальці у дівчинки були збільшені в чотири рази

Хірурги лікарні Святого Пантелеймона врятували від ампутації пальчики у шестирічної львів’янки, яка мала рідкісну патологію судин кисті. Про це 25 червня повідомила пресслужба Першого медичного об’єднання Львова.

Про хірурга, який рятує кінцівки від ампутації, мати дізналася з мережі

Маленька пацієнтка — 6-річна львів’янка Меланія Вербицька. У два роки у дівчинки раптово збільшились деякі пальчики на лівій руці та набули синьо-багряного кольору. Батьки роками звертались до лікарень, утім не могли отримати вірного діагнозу. Зверталися навіть в американську клініку. Там запропонували лише один варіант — ампутацію.

До шістьох років пальці Меланії досягли вже гігантських розмірів та буквально пульсували. А будь-який найменший поріз спричиняв масивну кровотечу. “Вона в нас наче порцелянова лялька”, — каже мама дівчинки.

Декілька місяців тому жінка натрапила в мережі на інформацію про лікаря, який спеціалізується на хірургії кисті, оперує дорослих і рятує кінцівки захисників від ампутації. Це був Гнат Герич — завідувач хірургічного відділення лікарні Святого Пантелеймона. До нього і звернулася родина.

Унікальна вроджена патологія

Після ретельного обстеження медики нарешті змогли встановити Меланії діагноз: артеріовенозна мальформація. Це вроджена патологія, яка зазвичай вражає судини головного мозку, рідше — спинного. А от що така недуга розвинулася в судинах руки — випадок унікальний.

Судини в кисті та передпліччі Меланії розвинулися аномально — з множинними сполученнями між артеріальною та венозною системами. Тобто кров з артерій потрапляє у вени й розширює їх, що призводить до зміни кольору шкіри та значного набряку пальців. А при їхньому пошкодженні відповідно виникає артеріальна кровотеча — найнебезпечніша з можливих”, — розповідає Гнат Герич, завідувач Центру хірургії та онкології №1 лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова.

Після консиліуму команда медиків вирішила взятися за цей випадок. Спершу лікарі мусили з’ясувати анатомію судинного дерева в кисті Меланії та перевірити чи можливо видалити патологічні судини без порушення кровопостачання кінцівки. Для цього перекрили деякі венозні фістули — патологічні отвори, через які кров з артерій Меланії потрапляє в її вени. Це було ангіографічне, себто діагностичне, втручання. Завдяки йому у хірургів з’явилася надія на те, що вони таки зможуть допомогти дівчинці.

Під час другої, вже шестигодинної операції на кисті спеціалісти видалили більшу частину аномально розвинутих судин і відповідно змогли зменшити тиск крові у венозній системі. Це доволі складне втручання, адже хірургам потрібно було вкрай делікатно видаляти кожну аномальну судину та водночас — не зачепити ті, що відповідають за живлення кінцівки. І їм вдалося це зробити.

Завдяки операції пальчики Меланії зменшилися вдвічі. Нині на дівчинку чекає реабілітація, а за місяць — повторне втручання, під час якого хірурги планують видалити залишок аномальних судин.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності