Лікарі у Львові прооперували немовля з вадою нирки

Фото семимісячної Олівії після операції

Через патологію у дитини могла відмовити нирка

Львівські лікарі прооперували семимісячну Олівію з Тернополя, яка мала ваду нирки. Дівчинка народилася з патологією, яка могла спричинити відмову органу. Втручання пройшло успішно, дитина одужує після операції, повідомила пресслужба Центру дитячої медицини лікарні “Охмадит“ у п’ятницю, 14 червня.

За словами лікарів, про ваду нирки у доньки мати дізналась, ще коли була вагітною. «Лікарі ще під час УЗД-діагностики сказали, що із ниркою дитини є проблеми, тож після народження донечки ми звернулись до урологів за допомогою. Лікарі після комплексного обстеження зʼясували, що в Олівії гідронефроз важкого ступеня. На фоні медикаментозного лікування вирішили робити операцію», — розповіла жінка.

До слова, гідронефроз — це патологічне розширення та подальша атрофія чашково-мискової тканини нирок. Основною його причиною звуження місця на стику нирки та сечоводу. Через це рідина не може нормально виходити й накопичується в порожнині органу. За відсутності відповідного лікування, гідронефроз може призвести до відмови та навіть розриву нирки.

У лікарні Охмадит Олівій провели оперативне втручання. «Це складна реконструктивна операція, а враховуючи, що втручання робиться такій маленькій дитині, то це ще складніше. Ювелірна робота, бо на невеличких сечоводах треба відсікти звуження, пришити до миски та зробити нове зʼєднання», — розповів лікар-уролог Данило Іваськевич.

Операція пройшла успішно, зараз маленька Олівія вже добре себе почуває та одужує після втручання.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності