Школи батьківства у Львові: де й коли відбуваються та як зареєструватись

Школи батьківства у Львові: де й коли відбуваються та як зареєструватись

Розповідаємо, де у Львові готують до батьківства

Багато з тих, хто стає батьками вперше, зазвичай мало що знають про те, що робити з новонародженою дитиною. Вони не знають, як за нею доглядати, не завжди розуміють, що означають ті чи інші ознаки на тілі дитини і так далі. Також у майбутніх батьків існують багато страхів, пов’язаних із пологами. Щоб уберегти їх від помилок, є школи батьківства. Вони дозволяють майбутнім батькам ретельно підготуватися до пологів (у тому числі партнерських) і до появи на світ дитини й дають змогу навчитися доглядати за малям з перших хвилин після народження. LVIV.MEDIA розповідає, де й коли проходять школи батьківства у Львові, який графік лекцій і як зареєструватися.

Що таке школа батьківства

Школа батьківства — це курси лекцій, де майбутні батьки отримують базову інформацію про:

 • підготовку до пологів;
 • пологи (в тому числі й партнерські);
 • грудне вигодовування;
 • догляд за малям з перших хвилин життя;
 • вирішення психологічних проблем, пов’язаних з батьківством.

Зазвичай школи батьківства у Львові відбуваються у медичних закладах, але є й школи при церквах. Їх проводять акушер-гінекологи, неонатологи, дитячі стоматологи, педіатри, масажисти, психологи й інші фахівці.

Академія батьківства у Львівському перинатальному центрі: графік лекцій та як зареєструватися

Львівський державний обласний перинатальний центр проводить місячну «Академію батьківства» щомісяця. Зазвичай, теми щомісяця однакові. Це дозволяє за місяць пройти відразу всі лекції, отримати потрібну інформацію та поставити запитання лікарям, які їх проводять. В такому разі в реєстрації на наступні місяці вже потреби не буде.

Академія батьківства в Перинатальному центрі: основна інформація

 • Місце проведення: вул. Вашингтона, 6, 3-й поверх, конференц-зал.
 • Дата проведення: щосереди.
 • Кількість лекцій на день: дві.
 • Час проведення: лекції можуть починатися в період з 11:00 до 14:00.
 • Загальна тривалість усіх лекцій на день: до двох годин (переважно година).
 • Кількість одночасних відвідувачів: 25-30 (без урахування партнерів).

Як розповіла в коментарі LVIV.MEDIA речниця Перинатального центру Юлія Танасієнко, обмеження на кількість відвідувачів введено для зручності. Хоча конференц-зал Перинатального центру може вмістити більшу кількість людей, до реєстрації допускають від 25 до 30 жінок. Однак фактично людей у залі більше, оскільки переважна більшість жінок приходять на лекції зі своїми партнерами. До того ж часто жінки відвідують такі лекції на пізніх термінах вагітності. Тому для того, аби не доставляти майбутнім матерям незручності, введено обмеження.

За словами речниці перинатального центру, під час лекцій є змога поставити запитання лікарям. Крім того, зареєструватися на академію батьківства можуть навіть жінки, які не перебувають там на обліку.

Інформацію про заходи в рамках Академії батьківства у Львівському обласному перинатальному центрі та посилання на реєстрацію можна знайти на його сторінці у Facebook або на сайті, в категорії «Наші заходи». Участь — безкоштовна, реєстрація — обов’язкова.

Школа батьківства в пологовому на Орлика

У пологовому відділенні лікарні святого Миколая на вулиці Орлика, 4 також відбувається «Школа майбутнього батьківства».

Школа батьківства в пологовому на Орлика: основна інформація

 • Дата проведення: щосереди.
 • Час проведення: 14:00.
 • Адреса: пологове відділення лікарні святого Миколая на вулиці Орлика, 4.
 • Тривалість лекцій: до двох годин (за словами завідувача відділення Вальдемара Надіжка, тривалість може незначно збільшуватися або зменшуватися).
 • Кількість відвідувачів (без урахування партнерів): 70.

Лекції проводять лікарі та психологи. Участь — безкоштовна, вхід — вільний, але попередня реєстрація обов’язкова. Для реєстрації потрібно зателефонувати за номером 068 157 25 99.

Детальніше про лекції можна дізнаватися на Facebook-сторінці завідувача пологового на Орлика Вальдемара Надіжка.

Школа батьківства в пологовому на Мечникова

У лікарні святої Анни (раніше пологовий будинок №1) на вулиці Мечникова, 8, також проходить «Школа відповідального батьківства».

Школа батьківства в пологовому на Мечникова: основна інформація

 • Дата проведення: щочетверга.
 • Час проведення: 14:00.
 • Адреса: вулиця Мечникова, 8.
 • Тривалість лекцій: до 1,5 години.
 • Кількість відвідувачів (без урахування партнерів): залежить від кількості реєстрацій (в медзакладі є кілька залів для проведення лекцій).

Відвідування «Школи відповідального батьківства» в пологовому на Мечникова безкоштовне, але попередня реєстрація обов’язкова. Зареєструватися можна за номером +380673848474. Відвідувати школу батьківства в пологовому на Мечникова можуть навіть ті, хто не перебуває там на обліку, пояснила в коментарі LVIV.MEDIA лікарка Ірина Кухаєвич, яка відповідає за організацію школи батьківства.

Платні школи батьківства у Львові: які ціни

Окрім безкоштовних шкіл батьківства, такі курси проводять і приватні медичні центри. Але в цьому випадку за відвідування лекцій доведеться платити. Ціни відрізняються й можуть досягати 550 грн за одну лекцію з пари. Є також пропозиції, коли лекції можна оплатити пакетом, у такому разі це може коштувати дешевше. Водночас на відміну від, наприклад, школи батьківства в перинатальному центрі чи в пологовому на Орлика, такі лекції у приватних медичних центрах не відбуваються щомісяця, чекати на них можна по кілька місяців.

Пам’ятайте: до батьківства вас мають готувати лікарі, які послуговуються доказовою медициною.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності