• Головна
  • Новини Львова
  • “Щодня три українські сім’ї дізнаються, що у їхньої дитини рак”: у Львові збирають мільйон на аналізи для онкохворих дітей

“Щодня три українські сім’ї дізнаються, що у їхньої дитини рак”: у Львові збирають мільйон на аналізи для онкохворих дітей

У Львові збирають мільйон гривень на аналізи для онкохворих дітей

Дитяча онкологія – основна причина смерті дітей та підлітків серед хвороб в Україні

У Львові розпочався збір на аналізи для дітей, які борються з раком. Фонд “Таблеточки” запустив благодійний збір для дітей, які лікуються у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі (відомому як “Чорнобильська лікарня”) у Львові.

Онкологія — основна причина смерті серед хвороб у дітей

“Загальна вартість регулярних досліджень на найближчі 4 місяці – 2 мільйони гривень. Кожен може допомогти дітям, які опинилися поміж двох війн, зробивши внесок на банку на комфортну суму, а компанія Intellias подвоїть його”, — йдеться у повідомленні Фонду.

У Фонді зазначають, що дитяча онкологія – одна з найгостріших проблем у всьому світі та основна причина смерті дітей та підлітків серед хвороб в Україні.

“Щодня три українські сім’ї дізнаються, що у їхньої дитини рак. У той час, коли у дорослого – це переважно набута хвороба, дитячий рак необумовлений нічим, на що можна вплинути. Досі достеменно невідомо, що є причиною цього захворювання саме у дітей. Та очевидно одне: чим швидше його виявити і почати лікування, тим більші шанси на одужання. Тому аналізи – це надважливий етап у тривалому й складному процесі боротьби з хворобою. Вони допомагають розпізнати хворобу та призначити ефективне лікування”, — йдеться у повідомленні Фонду.

У Львові від раку рятують дітей з усієї України

У Львові Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр є найпотужнішим із регіональних дитячих центрів України з дитячої онкології та гематології. Там медики надають медичну допомогу дітям з усіх регіонів України. На стаціонарному лікуванні у Центрі одномоментно можуть перебувати понад 150 важкохворих дітей. А в лабораторії Центру щороку виконують до 400 тис. різних аналізів. 

“Дитині з онкопатологією щодня роблять щонайменше один аналіз. Особливо перед застосуванням складного лікування, до прикладу перед хімієтерапією, оперативним втручанням чи трансплантацією кісткового мозку, пацієнту проводять цілий комплекс лабораторних досліджень. Виконувати будь-які лабораторні дослідження без реагентів неможливо. Їхня дія полягає у реакції з біологічними зразками пацієнта. Тобто, саме реагенти визначають результат аналізів та допомагають моніторити стан пацієнта у тракті лікування, вчасно реагувати на зміни та коригувати терапію. Результати досліджень лабораторія надає медичному персоналу для прийняття важливих рішень у лікуванні пацієнтів”, — зазначає виконувач обов’язки генерального директора Клінічного центру дитячої медицини Роман Кізима.

Тому наявність реагентів у лабораторії Центру критично важлива для ефективного та безпечного лікування важкохворих дітей не лише Львівщини, але й з усієї України, йдеться у повідомленні.

IT-компанія подвоїть внесок

Фонд “Таблеточки” відкрив банку на 1 мільйон гривень, а партнер фонду – IT компанія Intellias – подвоїть кожен внесок. 

“Дитяча лікарня ЗУСДМЦ у Львові — ключовий партнер нашого фонду, адже там щороку проходять діагностику та отримують високоякісне лікування сотні дітей з онкологічними захворюваннями з різних регіонів України. Тільки за минулий рік лікарня надала медичну допомогу 370 дітям, хворим на рак. Постановка діагнозу та ефективність терапії напряму залежить від наявності в лікарні лабораторних реагентів для проведення аналізів. Результати аналізів дозволяють призначити належне лікування важкохворій дитині та уникнути серйозних ускладнень. Тому критично важливо, щоб лабораторія центру мала весь спектр необхідних реагентів та функціонувала безперебійно”, — зазначила Юлія Ноговіцина, директорка департаменту програм допомоги фонду “Таблеточки”.

Фонд “Таблеточки”

Найбільший в Україні благодійний фонд у сфері дитячої онкології, який працює з 2011 року і надає допомогу дітям та їхнім сім’ям на кожному етапі лікування від раку. За час роботи фонду адресну допомогу отримали понад 7 500 сімей. Щомісячно під опікою фонду перебувають 400 дітей, які лікуються в Україні та за кордоном. 

Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

Понад 30 років надає високоспеціалізовану допомогу дітям не лише Львівської області, але й Західної України. Щорічно в центрі отримує стаціонарну допомогу 7-7,5 тис. дітей, і проводиться понад 70 тис. амбулаторних консультацій. З 24.02.02022 р до сьогодні ЗУСДМЦ, за узгодженням з МОЗ, став основною дитячою лікарнею в Україні у проєкті SAFER Ukraine – евакуації онкохворих дітей з усієї України (загалом понад 1500 дітей та більше, ніж 3000 членів їх родин).

Минулого, 2023 року, у ЗУСДМЦ діагностовано вперше виявлені онкопатології у 194 дітей з різних регіонів України. У рамках Програми медичних гарантій НСЗУ тут отримали лікування понад 370 пацієнтів (з них 185 – з інших областей), проведено 1399 госпіталізацій. У Клініці дитячої онкології ЗУСДМЦ минулоріч проконсультовано понад 3000 пацієнтів з онкологічними діагнозами. Фахівці Клініки з 2022 року провели 10 трансплантацій кісткового мозку дітям. Для пацієнтів пересадка стовбурових клітин є безкоштовною, оскільки здійснюється за кошти з державного бюджету.

Відсоток одужання онкохворих дітей у ЗУСДМЦ перевищує 70%, при окремих захворюваннях – понад 90% (лейкемії, лімфома Ходжкіна, пухлини нирок).

Intellias

Глобальна IT компанія, заснована у Львові у 2002 році. Розробницькі центри Intellias розташовані в Україні, Великій Британії, Польщі, Хорватії, Болгарії, Іспанії, Португалії, Колумбії та Індії. Також Intellias представлений у Німеччині, США та Об’єднаних Арабських Еміратах. Компанія займається розробкою комплексного програмного забезпечення та наданням професійних сервісів, спеціалізуючись на технологічних рішеннях, автомобільній та транспортних галузях, фінансових та телекомунікаційних технологіях, технологіях у сфері ритейл. 

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності