• Головна
  • Новини Львова
  • Відео з львівської церкви росіяни використали для фейку про нібито святкування Геловіну храмом ПЦУ

Відео з львівської церкви росіяни використали для фейку про нібито святкування Геловіну храмом ПЦУ

Відео з львівської церкви росіяни використали для фейку про нібито святкування Геловіну храмом ПЦУ

Насправді у храмах Православної церкви України (ПЦУ) не відзначали це “свято”

Кремлівські ЗМІ та користувачі соціальних мереж почали поширювати фейкову інформацію про те, що у храмах Православної церкви України (ПЦУ) нібито відзначали «свято нечисті» Геловін. «Доказом» такої події є коротке відео, на якому видно церковний хор, що виконує пісню, присвячену цьому дню. В описі до відео сказано, що воно нібито було знято у соборі Святої Трійці у Луцьку.

Після поширення такої інформації StopFake вирішив перевірити, чи справді у храмах відзначали Геловін. Як з’ясувалося, ця інформація не відповідає дійсності.

По-перше, відео, яке поширює агітпроп, було зняте не в Луцьку. Скориставшись зворотним пошуком зображень у Google, дослідники виявили, що ідентичне відео було опубліковано на сторінці у Facebook, що належить Церкві Введення до Храму Пресвятої Богородиці у Львові, ще 8 жовтня – тобто до Геловіну. Крім того, ця церква належить українській Греко-католицькій церкві, а не Православній церкві України, як стверджує агітпроп. Те, що це одне й те саме відео, можна визначити, зробивши ідентичний стоп-кадр. На ньому видно і тих самих учасників хору, і однакове положення рук диригента.

По-друге, хор виконує зовсім не пісню, присвячену Геловіну. Якщо послухати оригінальне відео, то можна почути, що він виконує церковну пісню «Як гарно у Храмі Твоїм, Богородице», яка не має ніякого стосунку до Геловіну.

По-третє, «святкування» Геловіну в українських храмах унеможливлює той факт, що Православна церква України публічно виступає проти цього «свята». Напередодні Геловіну на офіційній сторінці ПЦУ у Facebook було опубліковано роз’яснення з цього приводу.

Судячи з усього, хтось просто наклав на оригінальне відео аудіо з піснею про Геловін і неправдивим описом, а користувачі соціальних мереж і агітпроп видали це за «правдиву інформацію», твердять дослідники фейків. Потім цю брехню почали серйозно обговорювати як правдиву новину на прокремлівських YouTube каналах.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності