• Головна
  • Новини Львова
  • На горі Парашці створили перший на Львівщині туристичний прихисток: присвятили загиблому на війні пластуну

На горі Парашці створили перший на Львівщині туристичний прихисток: присвятили загиблому на війні пластуну

На горі Парашці створили перший на Львівщині туристичний прихисток: присвятили загиблому на війні пластуну

У притулку одночасно зможуть перебувати 15-16 людей. Тут також планують проводити періодичні астрокемпи та пленери

У суботу, 11 листопада пластуни відкриють прихисток на горі Параска (Парашка) на спомин про загиблого на війні Тараса Гаврилишина.

Це буде гірської оселі для мандрівників із вільним безоплатним доступом, поруч з туристичним маршрутом 504 на південному схилі г. Парашка. Вона також стане захистом від вітру та дощу.

Оселя розділена на три частини: 

  • тераса перед входом із чарівним краєвидом на Боржаву, Тростян; 
  • приміщення для туристів з триярусними лежаками, розрахованими на 8 осіб; 
  • службове приміщення лісників: з двоярусними лежаками, розрахованими на 3 особи, і окремим входом.

Якщо розміститись на підлозі, то у притулку можуть перебувати 15-16 людей. Всі конструкції спроєктовані з обрізних струганих дощок, покриття – металопрофіль. 

За словами координаторки проєкту Юлії Гвоздович, зведенням цієї оселі вшановують памʼять пластуна Тараса Гаврилишина, який належав до пластового куреня "Чорноморці". Він загинув 1 листопада 2022 року на підступах до Херсону. 

“Понад усе Тарас любив мандри, море та гори. Також був провідним інструктором Пласту із астрономії та морської навігації, членом екіпажу козацької «Чайки». Найбільшою мрією та останнім проханням пластуна, яке він озвучував побратимам, було спорудження колиби біля гори Параска”, – розповідає Юлія.

Задля втілення цієї ідеї кошти збирали серед волонтерів, активістів, проводили благодійні розпродажі. Значну частину вартості покрили пластуни з діаспори, зокрема, США, а також родина Тараса. Більше ніж 500 тисяч гривень зібрали через спільнокошт, вікна та двері подарувала пластунам приватна компанія “Екран-вікносвіт”, частину дерева дав “Галсільліс”.

На реалізацію проєкту не використали жодної гривні ані з місцевого, ані з державного бюджету. Організаційна команда проєкту та волонтери, які допомагали із доставленням матеріалів на гору, працювали безоплатно.

Будівництво було ускладнене тим, що відбувалось на схилі гори, куди немає прямого доїзду, тож майстрам доводилось щодня виходити до об'єкта пішки. Доставлення матеріалів також потребувало чималих зусиль.  

Туристичний прихисток після відкриття передадуть на баланс Національного парку “Сколівські бескиди” для подальшого догляду та експлуатації у рекреаційних цілях. 

Особливість прихистку – він перший на Львівщині з-поміж майбутньої мережі подібних, які формуватимуть концепцію “Парк темного неба”. Над ним працюють друзі Тараса та члени Львівського астрономічного товариства. У рамках проєкту до дня народження Тараса (20 квітня) хочуть також закупити мобільний телескоп та інші речі для організації астрономічних спостережень. Тут планують проводити періодичні астрокемпи та пленери, міжнародні заходи, а також розвивати астрономію у місцевих школах. Окрім цього, це перший туристичний прихисток на Львівщині, збудований пластунами. 

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності