У Львові відкрилася виставка ковальського мистецтва (ФОТО)

У Львові відкрилася виставка ковальського мистецтва (ФОТО)

До експозиції увійшли твори сакрального мистецтва, інтер'єрні та екстер'єрні вироби, виконані в естетиці старовинного українського ковальства

У Львові відкрилася виставка ковальського мистецтва народного художника України Олега Боньковського.

Про це повідомляють на сторінці Львівської обласної ради.

У Національному музеї у Львові імені А. Шептицького відкрилася виставка творів Олега Боньковського – львівського митця, основоположника школи мистецької обробки металу, відомого у світі представника українського художнього ковальства.

До експозиції увійшли твори сакрального мистецтва, інтер'єрні та екстер'єрні вироби, виконані в естетиці старовинного українського ковальства, а також фотографії впізнаваних мистецьких творів, які стали частиною архітектури Львова, міст України та світу.

Мені було цікаво, що автор думає, коли він кує ці хрести, коли творить. Пан Олег для кожного хреста мав свою ідею. Ось і постали такі чудові твори. Це залізо милує не тільки людські очі, а й захоплює людський дух. Перед кожним хрестом можна довго стояти і роздумувати”, - сказав Митрополит і Архієпископ Львівський Української Греко-Католицької Церкви Ігор Возьняк.

“Ковальство тисячоліттями гартувало дух і свободу усіх народів. Ця сила давнього ремесла у вищій формі мистецтва докотилася і до нашого часу. Львів, який багатий на архітектурний метал, мабуть, входить в п'ятірку кращих міст України у цій галузі. Так сталося, що у середині 20-го століття ковальство майже на півстоліття зникло з ремісничої та мистецької арени. І у 70-80 роках почався європейський рух відродження галузі ковальства. І один з перших на наших землях став до молота Олег Боньковський, випускник кафедри скла. Олег спочатку робив експерименти з металом і склом. А потім, відчувши силу і можливості кованого заліза, різко змінив свою творчість”, - розповів арткуратор виставки, професор Львівської національної академії мистецтв, доктор мистецтвознавства Ростислав Шмагало.

Ростислав Шмагало зазначив, що у виставкових виробах можна прослідкувати традиції українського народного мистецтва, побачити найдавніші техніки, різдвяну і гуцульську естетику.

Ковальство – це непізнана річ. Її можна постійно вдосконалювати. Я іду слідами старих ковалів, один з яких сказав: добрий коваль повинен робити з заліза те, що жінка робить з тіста”, – каже народний художник Олег Боньковський.

Виставка, яка представлена у головній будівлі Національного музею за адресою м.Львів, просп. Свободи, 20, триватиме до 5 листопада.

Довідково:

Олег Боньковський є митцем-педагогом, засновником кафедри художнього металу Львівської національної академії мистецтв, учасник престижних ковальських симпозіумів в Україні, США та країнах Європи.

Нагадаємо, у Львові на вулиці Шевченка встановили скульптури українських митців.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності