У центрі Львова є бомбосховище, закрите для містян

У центрі Львова є бомбосховище, закрите для містян

Розташоване воно на вулиці Підвальній

У Львові є бомбосховище, яке закрите для доступу містян.

Про це пишуть на сторінці «Львів та львів’яни».

Розташоване воно у самому центрі міста на вул. Підвальній.

Автор допису Андрій Риштун каже, що писав про нього ще у 2019 році і повторив на початку війни. Та його так досі так і не відкрили.

Бомбсховоище на Підвальній будували ще німці в Другу світову війну. Воно міцне, всередині сухо, є вентиляція та аж три виходи. У випадку повітряної тривоги, бомбосховище могло б прийняти понад сто людей.

«Ми щасливі, що нас так не бомблять, як Київ. Та чи не розумно було б підготуватися? В центрі Львова і так мало місць, щоб сховатися, а тут таке добро з трьома виходами пропадає», - пише автор допису.

Йдеться про укриття у сквері біля обласної ради, навпроти «Реберні», пише видання rdzs.org.

Воно доволі об'ємне, починається від вулиці Руської та закінчуються аж за пам’ятником Вячеславу Чорноволу.

Ці підземелля були збудовані німцями як укриття від авіанальотів в часи Другої світової війни.

Останні кілька десятиліть входи у підземелля стоять закриті бетонними плитами та засипані землею. Дослідники львівських підземель побували там.

Бомбосховище у чудовому стані. Збереглися дерев’яні лавки, ізолятори на стінах. Підлога суха, грибка нема. Тільки тут чисто і є хороші сходи вниз.

«На другий рік війни його так і не відкрили. Діти з сусідньої школи мусять ховатися в значно віддаленіших сховищах», - йдеться у публікації видання.

Нагадаємо, у Львові зруйнована система бомбосховищ. Про це в інтьер’ю LVIV.MEDIA розповів львівський архітектор і дизайнер, засновник студії SavytskyyDesign, член містобудівної ради Львова Марко Савицький.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності