• Головна
  • Новини Львова
  • Військовий, який підірвався на мінах та втратив обидві ноги, готується до протезування у Львові

Військовий, який підірвався на мінах та втратив обидві ноги, готується до протезування у Львові

Військовий, який підірвався на мінах та втратив обидві ноги, готується до протезування у Львові

Захисник Ігор Крупнов зараз проходить фізичну та психологічну реабілітацію у Національному центрі «Незламні»

Ігор Крупнов втратив обидві ноги під час виконання бойового завдання на Херсонщині. Зараз військового готують до протезування, і чоловік уже мріє пробігти новий марафон.

Про це йдеться на сторінці Львівської міської ради.

Ігор Крупнов був капітаном Збройних Сил України. Чоловік брав участь у війні в Афганістані. Після 24 лютого він добровільно пішов у військкомат.

«Я був цивільним, мав невеликий бізнес. Одразу після 24 лютого звернувся у військкомат, і десь за тиждень опинився у війську», — ділиться Ігор Крупнов.

Військовий втратив дві ноги під час виконання завдання на Херсонщині.

«Їхали по ґрунтовій дорозі і машина підірвалася на двох протитанкових мінах. До тями прийшов десь на 4 чи 5 добу, коли мене евакуювали до Львова. Просто радів тому, що живий, і віддався на волю лікарям», — каже він.

«Під час госпіталізації військового оглянула мультидисциплінарна команда. Це новий підхід, який використовується зараз в Україні: пацієнта оглядають спеціалісти багатьох напрямів», — зазначає Гнат Герич, керівник напряму хірургії Національного реабілітаційного центру «Незламні».

Зараз чоловік проходить фізичну та психологічну реабілітацію.

«Зараз глобально ми працюємо над украпленням всіх м’язів. У нього з’явився животик, вже не такі впадини на обличчі. Тобто те, що він активний в залі, те, що він відвідує барокамеру, апаратну фізіотерапію, виходить на прогулянки, був на екскурсії, яке організовувало місто, — це надзвичайна активність, яка провокує апетит і покращує сон. Все це дуже йому допомагає», — ділиться Роксолана Шміло, фізична терапевтка Національного реабілітаційного центру.

Захисник наголошує, що це надзвичайно важливо, коли вся необхідна допомога сконцентрована в єдиному місці.

«Тижні за 3-4 вже будуть тимчасові протези. Навчуся на них ходити, а потім десь у квітні будуть постійні. Дуже класно, коли все сконцентровано в одному місці. Не треба ніяких переїздів з одного місця в інше, бо, коли ти в такому стані після поранення, дуже важкі ці всі пересування», — каже Ігор Крупнов.

У 2018 році Ігор пробіг марафон у рідному Дніпрі. А після протезування він мріє знову його пробігти.

«Я знаю, що в нього є мрія пробігти ще один марафон. В нас є протезист, який займається виготовленням спортивних протезів, і, думаю, в майбутньому ми дійдем до того, що бігати він все-таки зможе», — каже Роксолана Шміло.

«Буду налаштовуватися на активний спосіб життя і на роботі, і поза роботою. Можливо, і до бігу повернуся, якщо коліна витримають це навантаження. Якщо ні, то на велосипед пересяду. Буде ще багато цікавого», — додає Ігор Крупнов, військовий.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності