• Головна
  • Новини Львова
  • У Львові зробили першу в цьому році трансплантацію кісткового мозку для 11-річної дівчинки з Донеччини

У Львові зробили першу в цьому році трансплантацію кісткового мозку для 11-річної дівчинки з Донеччини

У Львові зробили першу в цьому році трансплантацію кісткового мозку для 11-річної дівчинки з Донеччини

Софійку чекає ще повторна пересадка стовбурових клітин, щоб остаточно знищити залишкові явища у її легенях

У Львові провели першу у 2023 році трансплантацію кісткового мозку дитині. 11-річна Софія бореться зі злоякісним захворюванням рабдоміосаркомою нижньої щелепи. Пухлину виявили медики харківської лікарні, куди батьки привезли дівчинку із рідного Торецька Донецької області. Проте замість операції та лікування, багатодітна родина у березні 2022 року змушена була виїхати з міста через щоденні нищівні обстріли.

Про це повідомили у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі.

Так, останній курс лікування Софії провели за тиждень до того, як російські війська обстріляли лікарню. Далі лікування продовжили у Львові: родина вимушених переселенців навідріз відмовилась виїжджати за кордон.

У липні минулого року 11-річну пацієнтку прооперувала команда хірургів ЗУСДМЦ та професор із Туреччини Хакан Агір. Операція тривала понад 12 годин. Втручання було складним, адже пухлина зачепила багато важливих елементів, тож хірургам довелось видалити значну частину нижньої щелепи.

«Після операції та 9 блоків хіміотерапії хвороба поступово відступила. Завершальним етапом лікування є високодозова хіміотерапія з подальшою трансплантацією кісткового мозку. Але Софійку чекає ще повторна пересадка стовбурових клітин, щоб остаточно знищити залишкові явища у її легенях», розповіла дитяча онкологиня Христина Запоточна.

За здоров’я Софії боролася ціла команда спеціалістів: онкологи, хірурги, анестезіологи та їх закордонні колеги.

«Дівчинка стала першою пацієнткою у цьому році, кому успішно проведена аутологічна трансплантація стовбурових клітин кісткового мозку», зазначив Роман Кізима, керівник Клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку.

Він додав, що раніше більшість українських пацієнтів виїжджала для трансплантації за кордон. Сьогодні ж їх життя рятують в Україні, зокрема у Львові. Загалом це четверта трансплантація кісткового мозку дітям у ЗУСДМЦ. Усі трансплантації для пацієнта безкоштовні, їх фінансування здійснюється державним коштом. Водночас щорічно щонайменше 200 дітей та підлітків в Україні потребують трансплантації кісткового мозку (аутологічної, алогенної).  

Нагадаємо, команда львівських хірургів та акушер-гінекологів дорослої та дитячої лікарень Першого медоб’єднання Львова врятувала вагітну та її дитину. Через важку хірургічну патологію під загрозою опинилися одразу два життя.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності