У Львівській філармонії вшанували жертв Бабиного Яру

У Львівській філармонії вшанували жертв Бабиного Яру

Актори зіграли виставу про тогочасні події, а оркестр виконав приурочену роковинам симфонію.

Сьогодні у Львівській філармонії відбулася акція вшанування жертв Бабиного Яру — однієї з найбільших трагедій та каральних операцій часів Другої світової війни.

Академічний камерний оркестр "Віртуози Львова" у супроводі диригента Сергія Бурка вперше зіграв симфонію у трьох частинах "Над прірвою" композитора Валерія Квасневського.

Упродовж 1941-1943 років нацистські окупанти розстріляли в київському урочищі Бабин Яр понад 100 тис. людей. 34 тис. євреїв розстріляли тільки за 29-30 вересня. Найстаршій жертві було 103 роки, наймолодшій — 3 дні.

Студенти Львівського фахового коледжу культури і мистецтв відтворили уривок поеми Маріанни Кіяновської "Голоси Бабиного Яру". Вони вжилися в роль репресованих євреїв, які чекали своєї "черги" на страту, йдучи дорогою смерті у Бабиному Яру. Страх та тихий розпач героїв часто змінювався експресивною та кричущою жагою до життя.

Під час німецької окупації велика кількість населених пунктів України мали свої "Бабині Яри". Місця масових страт євреїв були і в Луцьку, Львові, Рівному, Житомирі, Новоград-Волинському та інших містах. Під час погромів у львівському гетто за тиждень нацисти знищили 6 тисяч євреїв.

Актори поставили свічки пам'яті посеред каміння під сценою, на якій оркестр виконував симфонію, приурочену 80-тим роковинам Бабиного Яру. Перед залою розташували тематичну інсталяцію "Ріка життя" (авторка – Ірина Гаврилюк), яка відображає трагедію євреїв, знищених під час Другої світової війни. Зокрема, було представлено макети і справжні предмети побуту євреїв – фото, свічники, валізи, прикраси, листи та інше.

Фото: Пресслужба ЛОДА

"Трагедія Бабиного Яру - це трагедія не лише єврейського народу, це - трагедія всього людства, яка сталася на українській землі. Нехай наші діти ніколи не знають такого горя! Нехай наші діти ніколи не відчувають такого болю! Саме тому ми мусимо пам’ятати!", — зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.

Нагадаємо, Lviv.Media зібрало спогади львівських євреїв про життя в часи німецької окупації. Відео можна переглянути на нашому YouTube-каналі.

Лайфстайл

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності