Чому бажання подобатись всім людям може бути шкідливим?

подобатись всім людям

Кожна людина у світі хоча б раз, але прагнула комусь сподобатись і робила все можливе для цього. Але чи потрібно подобатись іншим і жертвувати самим собою? У цій статті ви зможете дізнатись причини прагнення подобатись іншим, чи можна догодити всім людям та які наслідки для вас можуть бути.

Людина – це соціальна істота, яка від самого народження потребує прийняття та любові від своїх рідних. Адже це дуже важливо для життя та загального розвитку. Відповідно, люди вчаться задовольняти очікування сторонніх задля того, щоб отримати певне схвалення або підтримку від них. 

Негативні наслідки, які можуть виникати:

  • втрата власної ідентичності (якщо ви будете постійно намагатись сподобатись іншим людям ви втратите самого себе та свою індивідуальність; не варто ставати чиєюсь копією замість того, щоб залишатись собою);
  • емоційне виснаження (якщо ви намагаєтесь задовольнити очікування інших людей, це буде виснажувати вас емоційно; не варто постійно думати над тим, що ви робите та як вас сприймають, адже у більшості випадків думка сторонніх людей не несе жодного значення);
  • втрата своєї свободи (якщо ви не хочете стати заручником власних дій, станьте незалежним від чужої думки та вільно вибирайте будь-яке рішення у своєму житті);
  • бажання бути корисним – це вірний шлях до маніпуляцій, адже така людина буде боятися та не зможе відмовити у будь-чому та постійно буде жертвувати собою. 

Як знайти оптимальний баланс між тим, щоб подобатись людям та не втратити себе?

Поради, які допоможуть вам віднайти цей баланс:

  • перед тим, як намагатись сподобатись комусь потрібно прийняти самого себе з усіма недоліками; також не варто втрачати своєї унікальності та віри в самого себе;
  • визначитись з тим, що насправді є важливим для вас та яких цінностей вам варто дотримуватися у своєму житті, адже це є основою для дій та рішень;
  • ретельно та правильно обирати оточення: люди навколо вас повинні підтримувати та цінувати; якщо у колі вашого спілкування є людина, яка постійно намагається вас змінити або критикує ваші рішення, чи ідеї – вам варто відмовитись від неї і в жодному разі не намагатись задовольнити її очікування;
  • ваші цінності повинні бути на першому місці, вам не потрібно робити те, що суперечитиме вашій природі; залишайтеся завжди вірними собі – адже це допоможе вам знайти шлях до власного щастя.

Пам'ятайте, що формулою невдач є намагання сподобатись іншим. 

Бажання подобатися іншим може перерости у значно більші проблеми

Багато людей чули вислів “синдром відмінника”, який насамперед залежить від моделі виховання у сім'ї, правил та традицій у родині. Причинами синдрому відмінника є: нестача любові, уваги та турботи від рідних, суттєво завищені очікування щодо прагнень та можливостей дитини, відсутність схвалення та заохочення, психологічний тиск та маніпуляції у родині.

Якщо дитина на думку батьків “не ідеальна”, тобто не відповідає всім очікуванням – вона буде, м'яко кажучи, страждати. У дорослому віці такі люди постійно бояться зробити помилку, адже кожне завдання, яке вони будуть виконувати повинне бути ідеальним. 

Людям з синдромом відмінника дуже складно жити, адже у них дуже низька самооцінка, а на повагу до самого себе впливає думка оточення. Недооцінка своєї роботи, зневіра у власні сили можуть спровокувати появу цілої низки психологічних проблем та інших негативних наслідків. 

Батькам потрібно пояснити дитині те, що вона є унікальною та особливою. Можливо у чомусь вона буде слабкою, зате у багатьох інших аспектах життя – неперевершеною. 

Синдром хорошої дівчинки або хлопчика”. Дитина не може бути хорошою або поганою, адже у кожної є свій набір особистих якостей. Батьки встановлюють певні рамки та норми, яких на їхню думку дитина повинна обов'язково дотримуватись. І якщо син або донька буде постійно дотримуватися правил, рано чи пізно це призведе до втрати особистості. 

Таким дітям складно висловлювати свою думку, вони схиливши голову та опустивши плечі будуть слухати всіх, крім самого себе. Чи буває у житті так, що “хороша” дитина може сказати “ні” або висловити протест? Та звісно, що не буває. А ті, хто підніме голову і наважиться нарешті сказати своє слово будуть змушені терпіти покарання з боку рідних. Це не є правильним і такі правила потрібно викорінювати якнайшвидше. 

Як віднайти щастя?

Думки сторонніх людей є суб'єктивними і зовсім не обов'язково змінювати власні погляди задля того, щоб догодити комусь. Звісно, варто враховувати думку близьких людей, які  є важливими для вас. Питати поради можна, але не діяти так, як вам кажуть. 

Потрібно робити те, що підказує вам власна інтуїція або серце. Не приділяють великого значення словам сторонніх, адже для вашого життя вони не несуть жодного сенсу. 

Якщо ви по-справжньому хочете стати щасливою людиною, вірте у свої сили, поважайте себе та свої досягнення і ніколи не принижуйте свою гідність задля задоволення інших. 

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності