В українських школах з’являться “Уроки щастя”

Діти

Їх запровадять вже з нового навчального року

З нового навчального року в українських школах запровадять курс "Уроки щастя" із соціально-емоційного навчання. Про це 7 липня у Telegram повідомила перша леді України Олена Зеленська.

"Рада розповісти, що з вересня його (курс — ред.) запустять у наших школах для учнів у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?", — написала Олена Зеленська.

У повідомленні йдеться, що "уроками щастя" в українській адаптації називають американський курс із соціально-емоційного навчання Well-Being. "Чому саме щастя? Бо курс розкриватиме найважливіші знання й навички, без яких неможливе щасливе, змістовне, плідне життя", — розповіла Зеленська.

Зокрема, у ньому йтиметься про:

  • уміння будувати стосунки з людьми (щастя та стійкість нерозривно з цим пов’язані);
  • творчість і вміння бути творцем свого життя;
  • "людинознавство" – про розуміння того, що означає бути людиною;
  • уміння любити, співчувати, жити гідно та бути вільним;
  • мудрість і те, як зростати в ній, вміння осмислювати життя та досвід;
  • цінності й те, як важливо знати сенси життя;
  • емоційну компетентність – важливість емпатії, емоційного інтелекту, щоб розуміти емоційні потреби та почуття, як власні, так і свого оточення;
  • ментальне здоров’я, розуміння того, як дбати про нього.

Зеленська додала, що українці живуть в часи, коли подібні навички не менш важливі, ніж знання математики чи біології. "Особливо навички піклування про ментальне здоров'я – тому вітчизняні фахівці адаптують курс до українських реалій, адже вони, на жаль, зараз кардинально відрізняються для наших дітей", — написала вона на своїй сторінці у Telegram.

Нагадаємо, у Львові навчальний рік у школах розпочнеться з 19 серпня. Рішення розпочати навчання в школах раніше прийняв штаб підготовки Львова до зими. На це відреагував директор департаменту освіти та науки Львівської ОВА Олег Паска. Він зауважив, що згідно з законом України "Про повну загальну середню освіту", дату початку навчального року визначає уряд, а не місцеві ради.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності