Продукти та напої, що провокують набряки ніг

Фото умовне

Набряки ніг - це поширена проблема, що може призводити до значного дискомфорту та впливати на якість життя

Розглянемо від чого набрякають ноги та які продукти та напої викликають набряклість і як всього цього уникнути.

Набряки ніг: причини

Високий вміст натрію. Сіль є основним винуватцем набряків ніг. Вживання надмірної кількості солі сприяє затримці води в організмі.Це стосується не лише чистої солі, але й продуктів, які містять багато натрію, наприклад:

 • Консервовані супи
 • Оброблене м'ясо (ковбаси, сосиски)
 • Фастфуд
 • Чіпси та інші солоні закуски
 • Соєвий соус

Набряки на ногах, а також на обличчі та інших частинах тіла можуть бути результатом надмірного вживання цих продуктів.

Вуглеводи

Вживання великої кількості вуглеводів також може сприяти набрякам ніг. Вуглеводи швидко засвоюються організмом людини та викликають підвищення рівня інсуліну. Існують різні приклади таких вуглеводів:

 • Білий хліб
 • Макарони з білої муки
 • Солодкі напої та десерти

Ці продукти можуть збільшувати затримку води в організмі, що призводить до набряків ніг. Також до таких вуглеводів відноситься: печиво, різні джеми та варення, морозиво. 

Алкоголь

Алкоголь впливає на гідратацію організму, що може спричиняти набряки. Набряки на обличчі, ногах та тілі можуть виникнути через затримку рідини. Вживання алкоголю в будь-якому випадку шкідливе для здоров'я, через алкоголь з'являється не тільки набряки, а й інші захворювання.

Кофеїн

Надмірне вживання кави, енергетичних напоїв та чаю може призвести до дефіциту рідини та зневоднення. У результаті цього, організм людини починає затримувати воду у собі, через це з'являється набряклість на ногах, руках та обличчі. 

Цукор

Високий вміст цукру у раціоні може стати причиною набряків ніг. Цукор збільшує рівень інсуліну, що викликає затримку рідини в організмі. Ось приклад "цукрових страв":

 • Солодкі напої
 • Торти та печиво
 • Солодкі закуски

Ці продукти можуть не тільки викликати набряки ніг, але й сприяти набору зайвої ваги, що додатково навантажує ноги. 

Нездорові жири

До продуктів, які містять трансжири або насичені жири, відносять випічку та оброблені страви. Вони затримують рідину в організмі та можуть погано впливати на серце та судини. Це може також викликати набряки ніг та інших частин тіла.

Від чого набрякає тіло

Хоча існує багато причин, які можуть спричинити набряки тіла, харчування є однією з основних причин. Переїдання, вживання вуглеводів, цукру, натрію та нездорових жирів можуть призвести до дефіциту рідини в організмі. Також недостатня фізична активність, вживання деяких ліків та хронічні захворювання (серцева недостатність) можуть бути причинами набряку на тілі.

Від чого набряки на обличчі

Вживання великої кількості солі, алкоголю та цукру може призвести до затримки рідини в організмі, що може призвести до набряку обличчя. Алергічні реакції, запальні процеси, гормональні зміни та недостатнє споживання води є додатковим джерелом цієї проблеми.

Як запобігти набряку ніг

Дотримуйтеся здорової дієти, обмежуйте вживання здобних продуктів, солі та цукру. Регулярна фізична активність та вживання достатньої кількості води допоможуть організму запобігти затримці рідини та зменшать набряк ніг.

Поради для уникнення набряків ніг:

 1. Зменшіть споживання солі: контролюйте себе відносно солі, бажано поступово відмовитися від солі, якщо спостерігаються значні проблеми із набряками ніг та інших частин тіла, викресліть сіль зі свого раціону назавжди.
 2. Збалансоване харчування: споживайте більше овочів, фруктів, цільнозернових продуктів та білків.
 3. Пийте достатньо води: забезпечте організм достатньою кількістю рідини для запобігання зневодненню. Вода - це не кава, сік або чай.
 4. Фізична активність: регулярні фізичні вправи допоможуть покращити кровообіг та зменшити ризик набряків.
 5. Контроль ваги: підтримання здорової ваги зменшить навантаження на ноги та зменшить набряк на ногах.
 6. Підняття ніг: підіймати ноги на рівень вище серця кілька разів на день для зменшення набряків (фізичні вправи).
 7. Носіння компресійних панчіх: вони допомагають підтримувати кровообіг та зменшують набряки.
 8. Уникнення тривалого стояння чи сидіння: часто змінюйте положення тіла, щоб уникнути застою рідини в ногах.

Лайфстайл

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності