• Головна
  • Лайфстайл
  • Starlink в Україні: що це таке, як ним скористатися та для чого він потрібен

Starlink в Україні: що це таке, як ним скористатися та для чого він потрібен

Starlink в Україні: що це таке, як ним скористатися та для чого він потрібен

Starlink дасть можливість залишатися на звʼязку там, де немає альтернатив

Starlink — це інноваційний проєкт, який завдяки мережі супутників та спеціальному терміналу із супутниковою антеною забезпечує доступ до широкосмугового інтернету в будь-якій точці планети. Про це розповідають у Держспецзв’язку. Там також пояснили, хто може користуватися Starlink в Україні та як до нього приєднатися.

Для чого потрібен Starlink

Starlink дасть можливість залишатися на звʼязку там, де немає альтернатив — стаціонарний та мобільний інтернет не працює через пошкодження, в тому числі й унаслідок воєнних дій, чи відключення енергопостачання. Або ж у відповідному місці взагалі немає покриття.

Коли Starlink став доступним в Україні

Наприкінці лютого, за день після початку війни, віцепрем'єр-міністр Михайло Федоров написав у твіттері повідомлення Ілону Маску, і вже за кілька годин отримав від власника компанії SpaceX, яка виробляє Starlink, відповідь: "Сервіс Starlink вже активний в Україні. Більше терміналів у дорозі".

Від початку воєнних дій Україна отримала тисячі пристроїв Starlink для використання на об’єктах критичної інформаційної інфраструктури як гуманітарну допомогу. Вони забезпечують життєдіяльність країни там, де немає іншого звʼязку.

Також значну кількість пристроїв привезли самостійно різні компанії, організації, громадські об’єднання і просто громадяни. Так само — з метою забезпечити себе звʼязком у разі відсутності альтернатив.

Хто може користуватися Starlink в Україні

20 квітня за ініціативи Держспецзв’язку у співпраці з командою віцепрем'єр-міністра України Михайла Федорова Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку, ухвалила рішення, що дозволяє використання терміналів Starlink усім охочим на період воєнного стану.

Як приєднатися до Starlink

Передусім потрібен спеціальний користувацький термінал — він має вигляд супутникової антени. Термінали постачають в Україну з інструкціями зі встановлення та налаштування. Також інструкція є на сайті виробника.

Насправді процес підключення — доволі простий. Треба приєднати антену до терміналу кабелем, який є у комплекті, а сам термінал підключити до електромережі. Потім встановити на свій на смартфон чи планшет, додаток Starlink із Google Play або AppStore. Дотримуючись інструкцій в додатку, ви можете приєднатися до супутникового інтернету.

Чи можна користуватися інтернетом Starlink, якщо немає терміналу

Starlink — це пристрій індивідуального використання. Це — не базова станція мобільного оператора, до якої можуть підключитися всі охочі й просто отримувати інтернет. Кожен пристрій належить комусь, і саме його власник визначатиме, як він буде користуватися цим інтернетом — самостійно чи поділиться із сусідом. Фактично — це як роздавати інтернет зі свого телефону: ви платите оператору за пакет послуг і можете поділитися інтернетом з людьми, які поруч із вами.

Скільки коштує Starlink

Супутниковий інтернет — це нова прогресивна послуга, яка коштує недешево. Вартість комплекту обладнання на сайті Starlink для країн, де є представництва компанії, становить $499. Також щомісяця доведеться віддавати $99 абонентської плати.

Де купити Starlink

Набір для доступу в інтернет можна придбати на сайті www.starlink.com у країнах, де є представництво компанії.

Нагадаємо, Львів отримав 25 терміналів Starlink. Домовився із компанією SpaceX та закупив їх для міста Львівський ІТ Кластер. Однак першу систему Starlink Львівщина отримала ще 21 березня. Що це означає для Львівщини та чи зможуть звичайні люди скористатись цим інтернетом, розповідаємо — тут.

Лайфстайл

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності