Міжнародний фестиваль «Музика в старому Львові»

Міжнародний фестиваль «Музика в старому Львові»

XІІ Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові» відбудеться впродовж 15 — 31 серпня

Основною концепцією цьогорічного, вже дванадцятого за порядком, Міжнародного фестивалю «Музика в старому Львові» в рамках партнерської співпраці з фестивалем «Музика в старому Кракові», є представлення Львова, як міста з особливим архітектурно-історичним ландшафтом, пам’ятками європейської культури та історії, традиціями, інтерактивними ідеями та креативними реаліями.

Цьогоріч на гостей очікують унікальні події, кожна з яких демонструватиме багатовимірність, різноманітність та унікальність музичної культури міста. Це органні події, концерти духовної, давньої музики та всіма знані й улюблені класичні композиції у неповторному виконанні знаних колективів і солістів.

Буря почуттів, яскравість вражень, помпезність та величність – кожен твір програми занурить нас в епоху пишних палаців і храмів, вишуканих королівських прийомів та витончених музичних вечорів.

П’ятниця 15.08.2025 / 19:00. Відкриття

Гарнізонний храм св. апостолів Петра і Павла УГКЦ

Перед світанком нового сезону Львівська національна філармонія запрошує почути останні літні акорди одного з улюблених фестивалів львів’ян, а саме «Музики у старому Львові». Привітати ХІІ сезон зі стартом приїздить німецький органіст та диригент, голова Бахівського бранденбурзького товариства, а також активний амбасадор української культури у Європі – Бйорн О.Віде.

Неділя 17.08.2025 / 19:30. Бах, Ліст, Петерс

Латинський катедральний собор

У другий фестивальний вечір запрошуємо пройти шлях органного мистецтва разом із солістом – відомим європейським органістом, який приїхав підтримати українське мистецтво із німецького Потсдаму — Бйорном О.Віде. Програма органіста торкнеться трьох епох: барокової довершеності у музиці Йоганна Себастьяна Баха, романтичної самозаглибленості Ференца Ліста та відлуння фламандської поліфонії у творах бельгійського композитора ХХ століття Флора Петерса.

П’ятниця 22.08.2025 / 17:00. Шопен і модерн

Малий концертний Зал ім. Василя Барвінського (Львівський державний музичний ліцей імені Соломії Крушельницької. Вул. Зелена, 10)

Більшість піаністів зійдуться на тому, наскільки особливим є імʼя Фридерика Шопена у біографії кожного з них. Проживши лиш тридцять девʼять років, втративши Батьківщину та зазнавши нещастя у коханні, Шопен виграв у долі вміння винаходити з клавіш мелодії, що крають серця вже не одне століття. Серпневий вечір у філармонії наповнять сонати, скерцо та рондо композитора. І, подібно до того, як довершена картина виграє різними відтінками, музиканти збагатили програму творами також польського композитора, новатора, модерніста Вітольда Лютославського. А ніжним прощанням літнього надвечірʼя стане Ноктюрн з Сюїти in C української композиторки Богдани Фроляк.

Субота 23.08.2025 / 15:00. Гармонія сфер

Музей історії релігії

Запрошуємо вас на унікальний концерт класичної музики, що об’єднає звучання трьох виняткових музичних інструментів: цитри, туби та органа. Кожен з них має свою історію, унікальні можливості та чарівний тембр, що створить неповторну музичну атмосферу.

Неділя 24.08.2025 / 18:00. Українська органна музика

Музей історії релігії

На цей раз знана інтерпретаторка музики Йоганна Себастьяна Баха Олена Мацелюх разом із молодим львівським органістом Марком Новаковичем запрошують почути програму української органної музики, частини світового надбання, що лише починає отримувати визнання та звучати на сценах. Адже на території України діють близько ста органів, формуються спільноти органістів, що надихає композиторів на нові звершення.

П’ятниця 29.08.2025 / 19:30. Органний речиталь

Латинський катедральний собор

У програмі Олени Мацелюх взірцеві жанри епохи, що потребують від виконавця тонкої інтерпретації, майстерності у передачі діалогу між школами європейського бароко, однак слухача дивують масштабністю образів, сакральною величчю та піднесеністю.

Субота 30.08.2025 / 18:00. Латинські історії гітари

Музей історії релігії

У Львові знову виступить відомий київський гітарист Андрій Остапенко — цього разу із добірною програмою гітарної музики Іспанії та Латинської Америки! Спільно із музикантом помандруємо Кубою, Бразилією, Іспанією і навіть зазирнемо до Польщі. Рідкісні гітарні твори у програмі розташовані як низка поетичних сцен-оповідей, де ключовим елементом стане твір «Platero Y Yo» («Платеро і я»).

Неділя 31.08.2025 / 18:00. Закриття

Концертний зал Людкевича

Фінальний вечір літа 2025 запрошуємо провести під акомпанемент улюбленого камерного оркестру! «Віртуози Львова» під батутою Сергія Бурка підготували концерт, де лунатимуть не лише візитівки колективу, що полюбились слухачам, а й спеціально обрані для закриття фестивалю Концерт для гітари з оркестром (соліст Андрій Остапенко) та солоспіви українських композиторів (солістка Софія Соловій).

Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності