Виставка про Голодомор “МАРІЯ” у Самборі

Виставка про Голодомор “МАРІЯ” у Самборі
Адреса
музей “Бойківщина”, м. Самбір

Виставка була представлена у 9 країнах і є мобільним меморіальним простором, що увіковічує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Проєкт визнаний Національним музеєм Голодомору-геноциду у Києві та є найвідомішою виставкою про Голодомор 30-х років.

Всесвітньовідому виставку про Голодомор “МАРІЯ” презентуватимуть у музеї “Бойківщина”

У п'ятницю, 13 жовтня, о 15:00 в КЗ ЛОР "Історико-етнографічний музей "Бойківщина" у Самборі презентують проєкт “МАРІЯ”, авторкою якого є канадська мисткиня українського походження Леся Марущак.

Виставка була представлена у 9 країнах і є мобільним меморіальним простором, що увіковічує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

У центрі виставки – образ дівчини Марії, яка змогла пережити Голодомор на відміну від мільйонів жертв совєцько-сталінського геноциду в Україні.

Проєкт визнаний Національним музеєм Голодомору-геноциду у Києві та є найвідомішою виставкою про Голодомор 30-х років.

“26 грудня у віці 99 років померла Марія Ф., героїня проєкту “МАРІЯ”, яка пережила Голодомор радянської України 1932-1933 років. Вона народилася у Вінниці 1923 року, – написала Леся Марущак у 2022 році. – Фотографією Марії зі мною поділилася її родина. Я отримала її, коли закінчувала проєкт про геноцид – Голодомор. Фото стало основою низки робіт, якими було вшановано пам’ять Марії, її родини та мільйонів жертв Голодомору. Марія Ф. не лише пережила Голодомор, вона переїхала до Канади і осіла в Онтаріо. Вийшла заміж, стала матір’ю та бабусею, була активною діячкою у церкві та громаді. У 2023 році, коли ми відзначатимемо 90-ті роковини Голодомору, Марії мало б виповнитися 100 років. Для мене Марія є символом усіх Марій, матерів, дочок, синів і батьків та символом стійкості української нації”.

Виставка організована за підтримки Світового Конґресу Українців. Діятиме експозиція з 13 жовтня до 13 грудня.

Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності