Проєкт «Живе кіно у Львові»

Проєкт «Живе кіно у Львові»
Адреса
Науково-технічна бібліотека НУ «Львівська політехніка», вулиця Професорська

Перегляд фільму «За двома зайцями» з плівки у стилі ретро

Команда "Українського фотографічного товариства" продовжує проєкт "Живе кіно у Львові". Запрошує на чергову розмову про кіно та перегляд фільму наживо з кіноплівки від Олександра Мандрика.

Цього разу це буде унікальна чорно-біла версія фільму з оригінальною українською озвучкою.

На перегляд запрошена виконавиця однієї з головних ролей Таїсія Литвиненко.

Позаяк цирульнику Свириду Голохвостому-Голохвастову не бракує світських амбіцій, але хронічно не вистачає грошей, він шукає вигідного шлюбу. Його вибір — «по-загранічному образована» Проня Прокопівна з 10 тисячами приданого, але справді його серце гучно «шкварчить» від скромної красуні Галі. Розв’язку абсурдного любовного трикутника побачить весь Поділ разом з Кожум’яками.

«За двома зайцями» — кіно на «традиційному» матеріалі, але ніяк не архаїчне: камера Вадима Іллєнка поводиться з експресивною розкутістю, пропонуючи модерністський, майже в дусі Івана Кавалерідзе, погляд на класичний матеріал. В 1960-х фіглярство Голохвостого, ймовірно, здавалося пародією на субкультуру радянських «стиляг» відлиги; сьогодні набуває гостроти сатиричний погляд авторів стрічки (як, з рештою, і самого Старицького) на «русифікацію знизу» українського міщанства. У характерних ролях сяють корифеї українського театру пліч-о-пліч з такими несподіваними акторами епізодів, як мовчазний посіпака Голохвостого Костянтин Єршов, згодом — постановник стрічок «Вій» (1967) та «Грачі» (1982).

Насолоду від спілкування з поціновувачами українського кіна гарантує "Кава старого Львова"

Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності