Вистава «Ніч Гельвера»

Вистава «Ніч Гельвера»
Адреса
Науково-технічна бібліотека НУ «Львівська політехніка» вул. Професорська, 1

Тема та ідея п’єси і вистави – співзвучні. Історія двох скалічених людей, випадково зведених долею. Як і автор, так і режисер, хотіли донести думку: слабкість духу і небажання боротися з труднощами життя – призводить до безповоротних вчинків.

Режисерське втілення сюжету дещо інше. Олександр Король посилив акценти на темах, про які мало зараз говорять: відмова матері від дитини, усиновлення дітей, соціальна адаптація, проблеми психічно хворих і людей, які не вміють боротися за себе і не виживають. Вистава вирішена у естетиці реалістичного театру, з елементами умовності, які глядач відчуває по-різному, індивідуально.

Саме у цій виставі ми пересвідчуємось у прогностичній функції театру. Звук сирени, який мав відображати емоційну напругу, до 24 лютого 2022 року виконував свою функцію саме так. Зараз вистава набрала нових алюзій і виводить глядача на інші рефлексії і реакції. Особливо сценографія: металічний куб, який нагадує клітку, по факту є кімнатою зі столом і стільцями. Справа знаходиться маленька старенька кухня з газовою плитою, зверху сушиться одяг. Зліва на зовнішній стороні куба – дзеркало з рукомийником. На кубі зверху були полички з речами. Чудова деталізація простору дає можливість глядачу поринути у цю історію максимально. Валізи, сумки, коробки, папки, все це зберігалося на “антресолях”, як у стандартній комунальній квартирі.

Два головних герої вистави: Карла – арт. Алла Латишева-Крук, яка хотіла реалізувати себе як матір і загладити провину за смерть власної доньки. І 30-річний Гельвер – арт. Юрій Федчук – хлопчик, який ніколи не зрозуміє дорослого світу. Вони жили у час прямого фізичного насильства та терору Третього Рейху щодо євреїв на території Німеччини, під час Другої світової війни.

Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності