• Головна
  • Інтерв'ю
  • "Епідеміологія стала модною!" - історія львівської лікарки, яка отримала орден Княгині Ольги

"Епідеміологія стала модною!" - історія львівської лікарки, яка отримала орден Княгині Ольги

"Епідеміологія стала модною!" - історія львівської лікарки, яка отримала орден Княгині Ольги

Наталія Виноград отримала орден Княгині Ольги ІІІ ступеня.

У період пандемії особлива увага прикута до медиків-епідеміологів. Їхніх прогнозів чекають усі. Епідеміологія - складна вузькоспеціалізована галузь медицини. Вивчають її довго. Проте саме ця професія рятує життя та здоров'я.

Наталія Виноград - львівська епідеміологиня, яку напередодні президент нагородив орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. Вона - завідувачка кафедри епідеміології ЛНМУ імені Данила Галицького. Лікарка працює тут з 1996 року.

Про нагороду Наталія Виноград говорить скромно:

"Це не тільки моє визнання, а й визнання нашої служби. Я йшла отримувати нагороду і розуміла, що це нагорода і моїм вчителям, які мене підготували та підтримали. Це нагорода тих, хто всі ці роки тихо та професійно продовжує нести службу. Про нашу службу ніхто не знає, але вона непроста", — пояснює Наталія.

А ще каже, що це нагородження буде мотивувати студентів та тих, хто лише почав практикувати епідеміологію - більше вчитися, практикуватись, досягати.

Це, до речі, не єдина нагорода епідеміологині.  У червні цього року Наталія Виноград також отримала відзнаку Ради національної безпеки і оборони України — нагрудний знак «Захиснику України».

"Епідеміолог  — це відважна і небезпечна професія. У всі часи епідеміологія — це спеціальність, де гинуло багато фахівців. Група, у якій я колись проходила вишкіл, складалася з 8 людей. З того часу живою лишилася лише я, всі решта загинули. Головне завдання епідеміологів — зробити все, аби мінімізувати ризики для людського життя і здоров’я", - каже Наталія Виноград.

Про кафедру

Однак про себе лікарка говорить небагато. Інша справа про рідну кафедру.

Кафедра епідеміології ЛНМУ імені Данила Галицького була заснована 1956 року. Наталія Виноград завідує нею з 1996 року. Тут вона читає лекції та видає посібники українською та англійською мовами, якими користуються у всій Україні.

На кафедрі вивчають епідеміологію, біобезпеку та військову епідеміологію.  Можливе офлайн- та онлайн-навчання. Цього року в Україні 48 інтернів цієї спеціальності, 20 з яких — з кафедри ЛНМУ імені Данила Галицького.

Окрім викладацького процесу, який є основним завданням кафедри, ця спеціальність реалізовується ще й в наукових дослідженнях.

Про студентів

За словами пані Наталії, тут навчаться студенти зі всього світу, зокрема з арабських країн, Індії та Африки. А до недавнього часу було чимало поляків, які теж навчалися англійською мовою. 

З цією освітою іноземні студенти потім можуть займати дуже високі посади у своїх країнах, бо тут йдеться про безпеку держави.

"Наші студенти — видатні фахівці великих можливостей та хорошої підготовки. Вони займають призові місця на міжнародних конференціях, стають кандидатами наук та захищають дисертації. І вони починали саме від нас", — пишається пані Наталія. 

Також тут навчаються курсанти — лікарі, що приїжджають на тематичне вдосконалення, постдипломне навчання. Загалом, викладання здійснюються різним категоріям фахівців.

Про професію та навчання

Процедура роботи епідеміолога на перший погляд дуже просто. Надходить інформація про хворого, лікар визначає діагноз, причину, хто під ризико зараження і що треба зробити в осередку, де перебував пацієнт.

"Коли ми заходимо в осередок інфекційної хвороби, ми ризикуємо і не знаємо, що на нас чекає", — каже епідеміологиня. 

На практичних заняттях відпрацьовується кожен елемент правильного використання засобів індивідуального захисту та оброблення рук. Це базові знання та вміння для кожного медпрацівника. 

Те, що ми бачимо по телевізору зараз, тут вивчають вже десятки років.

Про актуальність професії

У час пандемії люди зрозуміли те, на що раніше рідко звертали увагу. Професія епідеміолога є дійсно важливою у скрутні часи, а місія фахівців — дуже відповідальна. Тепер про цю справу чують частіше, відповідно, вона стає популярнішою серед студентів.

"Епідеміологія дійсно стала зараз модною у всьому світі, зокрема і у нас. Раніше я давала приблизно 10-15 рекомендацій на рік на навчання у нас, а минулого року таких було вже 30 — і всі були достойні. Багато хто перепрофільовується", — розповідає Наталія Виноград. 

Епідеміологія дуже мінлива, до неї постійно треба пристосовуватися. Тому це та професія, якої вчаться постійно.

 

Інтерв'ю

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності