Чорна п'ятниця: міф чи реальна можливість заощадити

Чорна п'ятниця: міф чи реальна можливість заощадити

Поради, які допоможуть зекономити

Чорна п’ятниця — це всесвітній день розпродажів, який стартує у п'ятницю після Дня Подяки. У США у цей день розпочинаються різдвяні розпродажі.

Продавці цього дня пропонують знижки на різні товари, іноді можна зекономити до 90%. Також зазвичай розпродаж продовжується на вихідних, а може і починатися раніше.

В Україні Чорну п’ятницю почали проводити з 2013 року. Більшість розпродажів влаштовують інтернет-магазини.

Цьогорічна Чорна п’ятниця прийде вже зовсім скоро. Вона припадає на 26 листопада. Тож Lviv.Media разом з економічним експертом Віктором Гальчинським розповідає, чи реально дійсно зекономити у Чорну п'ятницю та як найбільш вдало використати цей день для себе.

Чи реально заощадити у Чорну п'ятницю

На якісні та нові речі часто у Чорну п'ятницю або немає знижки, або вона невелика — 10-20%. Проте на одяг не з останньої колекції чи техніку старішої моделі дійсно можна придбати з хорошою знижкою.

“Не можу сказати, що вигоди зовсім немає, але, якщо порівняти з традиційними китайськими розпродажами, то у нас заощадити вдається менше. Водночас стало менше випадків, коли ціну завищували, а потім з неї робили знижку. Таке досі подекуди є, але бізнес набагато більше почав турбуватися про довіру покупців. Тож ті знижки, які є, — реальні. Якщо шукаєте техніку і так недорогу та не останньої моделі, то її цілком можна придбати за собівартістю”, — розповідає Віктор Гальчинський.

Експерт наголошує, що все ж не варто розраховувати, що на дорогий та якісний товар дадуть знижку 60%.

“10-20% може бути. І це вже дійсно хороша знижка”, — каже Віктор Гальчинський.

Для чого такі розпродажі бізнесу

Такі масові акції — це маркетинг. А основна задача розпродажів — стимулювати попит.

“Бізнесу вигідна не тільки Чорна п'ятниця. Наприклад, AliExpress 11 листопада влаштував День холостяка і зробив знижки. Так вони заохочують попит. Так само бізнес використовує День святого Валентина чи Гелловін. Це добра нагода привернути увагу до своїх магазинів, показати товар та залучити клієнтів до імпульсивних покупок”, — пояснює Віктор Гальчинський.

Водночас, якщо говорити про такі майданчики на кшталт AliExpress, то там можна і на новий якісний товар отримати знижку до 40%.

Чи вплине карантин на продажі

Ще минулого року велика частина продажів перейшла в онлайн. І карантин на них не має вплинути. А ось офлайн-сегмент може трохи втратити, адже не всі мають ковід-документи та хочуть робити ПЛР-тест.

“Дуже часто зараз люди приходять в торговельний центри, щоб приміряти одяг, познайомитися з товаром, випробувати техніку, а потім порівняти на сайтах та замовити найбільш вигідно. Тому офлайн-продажі будуть поступово скорочуватися, особливо з урахуванням карантинних обмежень. Винятком може бути хіба одяг, адже не завжди можна поцілити в той розмір, який потрібен”, — розповідає Віктор Гальчинський.

Як максимально заощадити на розпродажі

Тут є кілька порад:

  • На Чорну п'ятницю потрібно йти з чітким розумінням, що ви хочете придбати. Щоб не зробити імпульсивних покупок, складіть список речей, які вам потрібні, а які можуть зачекати.
  • Порівнюйте ціни до Чорної п'ятниці та під час розпродажу. Так ви зрозумієте, чи не маніпулюють ціною.

“Можна порівняти ціни на різних сайтах та подивитися, чи не вийде дешевше купувати у Європі чи Китаї. Також варто звірити ціни до розпродажу та під час. Після цього вже можна приймати рішення про придбання”, — радить Віктор Гальчинський.

  • Не відмовляйтесь одразу від купівлі товарів у магазинах, які дають невеликі знижки. Можливо натомість вони нараховують більше бонусів за програмами лояльності. Про це можна запитати.

“Якщо це магазин, де ви часто купуєте одяг чи техніку, отримати бонуси може бути навіть вигідніше. Це дасть можливість вам заощадити й без Чорної п'ятниці. Але збираючи бонуси, уважно читайте умови програм лояльності, щоб бонуси не згоріли”, — додає Віктор Гальчинський.

Чорна п'ятниця можлива у будь-який день

Не обов'язково чекати Чорної п'ятниці кожного року. Заощадити можна й іншим способом. Допоможуть у цьому програми лояльності.

“Програми лояльності є як у торговельних мереж, так і у банків — це так звані кешбеки. За допомогою цих програм можна назбирати багато бонусів від магазину і бонуси від кешбеку, а потім додати їх та зекономити до 50% вартості товару”, — ділиться Віктор Гальчинський.

Щоправда, важливо врахувати, що цей лайфхак може не спрацювати на Чорну п'ятницю, бо на акційні пропозиції часто бонуси не діють.

Q/A

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності