Американську сторону зацікавила кілька проєктів
Американські компанії зацікавлені у співпраці з українськими спеціалістами, аби виготовляти безпілотники та інші типи озброєння.
Про це у коментарі LVIV.MEDIA розповів Аарон Старкс, президент та генеральний директор Аерокосмічної та оборонної асоціації штату Юта.
Це організація, яка просуває аерокосмічну та оборонну промисловість у штаті Юта.
«Я представляю Аерокосмічну та оборонну асоціацію штату Юта, вона займає 20% від економіки всього штату. Для нашої галузі важливо бути тут і співпрацювати з українськими галузями. Ми зацікавлені в тому щоб інвестувати в український продукт», — сказав Аарон Старкс.
- Дата публікації
За його словами, делегація з Юти прибула в Польщу, а звідти вирушила в Україну. Американці встигли побувати у Львові, Тернополі, Хмельницькому, Києві.
«Нас дуже тепло всюди зустрічали й ми вдячні за такий прийом. У столиці ми зустрілись з міністром оборони, міністром цифрової трансформації», — зазначив президент та генеральний директор Аерокосмічної та оборонної асоціації штату Юта.
Він зазначив, що після цієї поїздки привезе в Юту кілька проєктів, які зацікавили американську сторону.
«Ми зацікавлені у співпраці з компаніями, які виготовлятимуть дрони. Це дуже потужна та важлива для фронту зброя. Також у нас виготовляються бронеавтомобілі. Й ми хочемо, щоб це все виготовлялось у співпраці з українськими інженерами», — уточнив Аарон Старкс.
- Дата публікації
Водночас він розповів, що одним із напрямів, за яким можлива співпраця між американськими та українськими спеціалістами — проєктування дронів та створення радарів для виявлення БПЛА.
«З того, що я можу розповісти, у нас вже є деякі інтегровані процеси. Українські спеціалісти співпрацюють з американськими експертами. Ні для кого не секрет, що Росія постійно атакує Україну дронами-камікадзе. Важливою задачею є виявлення цих дронів за допомогою радарів, які ми розробляємо в кооперації з українськими інженерами. Водночас відбувається розробка абсолютно нових дронів та вдосконалення вже виготовлених», — розповів Аарон Старкс.
Нагадаємо, згідно з оприлюдненими документами та підтвердженими представником Міністерства оборони даними, інтелектуальні бомби американського виробництва стають жертвами російських радіоелектронних перешкод в Україні, через що вони не влучають у ціль. У деяких випадках зброя також не детонувала через технічну проблему, яку українські війська згодом вирішили.