У середньому сума у платіжках за водоспоживання домогосподарством після підвищення сягатиме 256 грн/міс.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), з 1 липня встановила нові тарифи на водопостачання та водовідведення.
Про це повідомили у пресслужбі регулятора.
Так, у середньому рівень підвищення тарифів становитиме 32% й залежатиме від регіону.
Зокрема, найвищий рівень тарифів буде у тих водоканалів, які:
- мають невисокі обсяги реалізації послуг;
- високу частку реагентів у тарифах;
- велику протяжність мереж;
- використовують покупну воду та/або очищають стічні води в інших ліцензіатів.
Це, наприклад, стосується КП «Вінницяоблводоканал», КП «Павлоградське ВУВКГ», КП «Дрогобичводоканал» ДМР Львівської області, ОКВП «Дніпро-Кіровоград», КП «Житомирводоканал», КП «Новомосковськ водоканал», АТ «Українська залізниця».
- Дата публікації
У НКРЕКП пояснили, що з метою зниження соціальної напруги для деяких підприємств, в яких відбулось найбільше зростання тарифів, застосовано поетапне підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, а саме:
- з 1 липня 2023 року до 31 серпня 2023 року – перший етап підвищення;
- з 1 вересня 2023 року – другий етап підвищення.
У середньому сума у платіжках за водоспоживання домогосподарством (два-три особи) зросте на 62 грн/міс. (з ПДВ). Тобто, до підвищення вона орієнтовно становила 194 грн/міс. (при діючому тарифі – 29,78 грн/куб. м), після підвищення сягатиме 256 грн/міс. (за плановим тарифом – 39,37 грн/куб. м).
«Зростання тарифу зумовлене: збільшенням витрат на електричну енергію у середньому на 14%; підвищенням оплати праці робітникам водоканалів на 13%; зростанням обсягів закупівлі реагентів на 88%, зобов’язань ліцензіатів за кредитами – 60%. Крім того, враховано компенсацію вартості електричної енергії з початку 2023 року», – зауважив регулятор.
- Дата публікації
На зміні тарифів також позначалися такі чинники: зменшення обсягів реалізації послуг через скорочення попиту (через воєнні дії багато людей залишили свої домівки, відбулась релокація бізнесу), стрімке підвищення цін на пальне, непередбачувані витрати на ремонтні роботи з усунення руйнувань інфраструктури.
Водночас тарифи на водоспоживання у містах, які суттєво постраждали внаслідок бойових дій, залишаються незмінними. Це зокрема Харків, Миколаїв і Херсон.
Нагадаємо, з 1 липня в Україні для деяких громадян підросте оплата комунальних послуг, зміняться і ціни на паливо. А декому підвищать пенсії. Детальніше про це можна дізнатись у матеріалі.