31- річний Сметанін керівник харківського Заводу імені Малишева
Кабмін затвердив на посаді нового керівника державного концерну "Укроборонпром" Германа Сметаніна. Це рішення оприлюднять 26 червня, а набере чинності воно 28-го.
Про це пише Українська правда
31- річний Сметанін керівник харківського Заводу імені Малишева.
Сметанін після університету влаштувався на роботу в харківське КБ Морозова. І за кілька років інженер-конструктор встигає попрацювати на Львівському бронетанковому, директором з виробництва на заводі імені Малишева, потім у 28 років стає директором Харківського бронетанкового заводу, і ще через короткий час стає гендиректором одного з промислових гігантів – заводу ім. Малишева.
- Дата публікації
Сметаніну Зеленський поставив три головні задачі:
- збільшити кількість виробництва всього озброєння;
- почистити галузь від корупції;
- довести до кінця реформу оборонки.
Станом на зараз утримання самого концерну без урахування виробництва обходиться у 450 мільйонів гривень на рік. Сметаніну поставлять задачу скоротити ці витрати, а відповідно штат управляючої структури, щонайменше на 20%.
- Дата публікації
Чинний глава УОП Юрій Гусєв провалив ракетну програму: «згідно з новими планами президенту Володимиру Зеленському було обіцяно, наприклад, що уже в травні 2023 року українські ракети "Сапсан" (експортна назва "Грім-2") будуть масово нищити російську військову інфраструктуру в глибині території РФ».
За інформацією видання, Гусєв попросив президента перевести його на дипломатичну роботу в одну із країн Європи, з якими Україна має якраз тісні оборонні контакти, але поки що ствердної відповіді від президента Гусєв ще не отримував.
«Гусєв у ракетній програмі був не просто наглядачем як голова концерну, а безпосереднім координатором. Там завал. Є ще "дрон на 1000 кілометрів", але його ніхто не може знайти, де він і хто його випускає. А президент запитує: "Де ракети? Де дрони?"» - йдеться у публікації видання.
Нагадаємо, державне підприємство «Укроборонпром» разом із німецькою компанією Rheinmetall вироблятимуть танки і бойові машини піхоти. На заводі, який збудують на території України, обслуговуватимуть і ремонтуватимуть бронемашини, які вже є у Сил оборони України. Підприємство планує якнайшвидше налагодити виробництво бронетехніки, зокрема транспортних танків Fuchs.