Реформа допоможе людям з інвалідністю отримати необхідні документи без зайвої бюрократії
Державна антикорупційна програма (ДАП), щоб знизити корупційні ризики планує реформувати Медико-соціальну експертизу (МОС). Зокрема передбачається обов’язкове ведення електронної документації в органах, що надають медичні висновки та визначають групу інвалідності .
Про це повідомили у Національному агентстві з питань запобігання корупції.
Перші кроки реформування системи медико-соціальної експертизи від ДАП:
- В електронній системі охорони здоров’я планують використовувати інструменти оцінки стану людини за Міжнародною класифікацією. Пацієнта оцінюватимуть не з точки зору діагнозу, а з точки зору потенціалу до відновлення здоров'я та потреб (оперативних втручань, реабілітації тощо).
- Дата публікації
- Надання медичного висновку про групу інвалідності та соціальну допомогу мають бути розмежовані між державними органами. Це допоможе знизити корупційні ризики. Також передбачається обов’язкове ведення електронної документації в органах, що надають медичні висновки, та визначення інвалідності з використанням адаптованої Міжнародної класифікації функціонування.
Якщо ж інвалідність буде встановлено необґрунтовано, людина може втратити цей статус, а також право на відповідну соціальну допомогу та виплати.
Нагадаємо, військовослужбовці з інвалідністю можуть отримати виплати від держави, які коливаються від 187 тисяч гривень до понад мільйона.