Яке церковне свято 9 лютого, чиї іменини святкувати, прикмети та заборони — про все пише LVIV.MEDIA
Церковне свято 9 лютого
У цей день православна церква шанує Іоанна Златоуста, який також запам'ятався як архієпископ Константинопольський. Наші предки молилися йому, щоб він допоміг наповнити їх розум, духовно розвинутися, знайти себе і налагодити сімейні відносини. Іоанн Златоуст захищає тих, хто у відчаї.
9 лютого День Ангела святкують: Петро, Іоанн (Іван), Дмитро.
Цей день в історії
- Міжнародний день стоматолога — відзначення Дня стоматолога 9 лютого пов’язують з Святою Аполлонією, яка у цей день 249 року прийняла мученицьку смерть. Аполлонія, дочку видатного александрійського чиновника, вірила в Христа. За це її піддали жорстоким тортурам, вимагаючи зректися від християнства. Жінці вирвали зуби і погрожували спалити живою. Аполлонія попросила її розв’язати і кинулася у вогонь. Відтак, народилася легенда про те, що варто тільки вимовити ім’я Аполлонії — і зубний біль вщухне.
- Міжнародний день піци — класичну Маргариту створив італієць Рафаелле Еспозіто близько 200 років тому. Утім, ще в Давній Греції та в Римі готували плаский хліб з оливками, травами й олією. А перські воїни випікали на власних щитах коржі зі спеціями, фініками й сиром. Натомість зараз італійська страва налічує більш ніж 1000 рецептів у всьому світі.
- День формування здорових звичок.
- День читання у ванній.
- День позаземної культури.
- День шоколаду в Індії.
- День спорту у Катарі.
- День бублика у США.
****
1667 — у селі Андрусові поблизу Смоленська укладене перемир'я між Річчю Посполитою і Московським царством, за яким Україна була поділена навпіл (кордон пройшов по Дніпру).
1722 — у Петербурзі видано царський указ про висилку 10 тис. козаків на будівництво Ладозького каналу і 10 тис. козаків на будівництво Донського каналу.
1918 — війська Червоної армії під командуванням М. Муравйова після п'ятиденного артилерійського бомбардування захопили столицю Української Народної республіки Київ. Жертвами червоного терору в Києві стали кілька тисяч осіб.
1918 — підписано Берестейський мирний договір, згідно з яким Німецька імперія, Австро-Угорська імперія, Османська імперія і Болгарське царство визнали УНР самостійною державою.
1923 — повстання засуджених до розстрілу отаманів Холодного Яру в Лук'янівській в'язниці Києва.
1942 — у Києві німці заарештували Олену Телігу та інших представників української інтелігенції, переважно членів ОУН (М).
2015 — у Логвиновому російські військові розстріляли полонених із 30-ї бригади О. Бердеса, В. Демчука, П. Плацинського.
Які видатні українці народилися цього дня
1826 — Костянтин Трутовський, український живописець і графік.
1906 — Никифор Кальченко, український радянський державний і партійний діяч. У 1954-1961 рр. - голова Ради Міністрів УРСР.
1983 — Василь Зубанич, учасник війни на сході України, Герой України (2015), заступник командувача об'єднаних сил ЗСУ.
Народні прикмети
- Якщо пройшла хуртовина і намети мають закруглені верхи, значить урожай буде хорошим.
- Білий місяць означає, що скоро будуть холоди, а червоний — морози.
- Хмари пливуть після вітру — буде сніг.
- Запітніло скло — буде тепло.
Що не можна робити в цей день
- Мити голову, а також приймати чи дарувати подарунки.
- Не можна сваритись, лаятись та бажати комусь зла.
- Не можна брати та давати у борг.
- Наші предки вважали, що цього дня можна сильно наврочити, а тому намагалися обмежити коло спілкування.
- Не бажано веселитися — краще провести день спокійно.
- Не можна займатись важкою фізичною працею.
- Не можна пересаджувати рослини.
Нагадаємо, щороку 9 лютого у світі відзначають Міжнародний день піци. Найгучніше його святкують на батьківщині страви — в Італії. Так, 9 лютого у Неаполі влаштовують найбільший фестиваль піци у світі, який триває тиждень. LVIV.MEDIA ж до Міжнародного дня піци підготувало три швидкі рецепти страви.