Штучні ялинки допомагають створити святковий настрій, зручні в зберіганні та є альтернативою масовій вирубці лісу
Новорічні та Різдвяні свята вже майже на порозі, й багато людей хочуть створити атмосферу новорічної казки. Натомість одним із символів цього свята є ялинка. Проте останнім часом все більше людей обирають у свої оселі штучні ялинки.
Детальніше про те, як правильно обрати штучне святкове дерево, читайте у матеріалі LVIV.MEDIA.
Переваги штучних ялинок
Штучні ялинки допомагають створити святковий настрій, зручні в зберіганні, є альтернативою масовій вирубці лісу, а також економлять час та зусилля, які вимагає встановлення і демонтаж натурального дерева. Зокрема, один із головних плюсів штучного дерева — це відсутність голок на підлозі. Ялинка не буде обсипатися, а значить час для прибирання після новорічних свят скоротиться. Крім того, використовувати штучну ялинку можна багаторазово, це не тільки економить бюджет, але і час, який доводиться витрачати на вибір натурального дерева. До плюсів також можна віднести великий вибір дерев та їх зовнішність. Так, сучасні штучні ялинки часто зовні красивіші за живі.
Недоліки штучних ялинок
Штучна ялинка, навіть якщо вона зроблена відповідно до найвищих стандартів якості, виготовлена з пластику та з використанням інших хімічних сполук, про які, найчастіше, не пишуть на етикетці. Відомо, що полівінілхлорид (ПВХ), з якого найчастіше роблять штучні ялини, є найбільш небезпечним з усіх типів пластмас. Вчені стверджують, що при нагріванні з ПВХ виділяється аналог бойового отруйного газу — фосгену. Також штучна ялинка не має того самого хвойного запаху.
- Дата публікації
На що варто звернути увагу при виборі штучної ялинки
Вибір штучної ялинки починається з її зовнішніх характеристик — дерево повинно бути красивим і подобатися саме вам. Щоб покупка радувала багато років, а також відповідала приміщенню, важливо розуміти, як правильно вибрати штучну ялинку, для чого необхідно орієнтуватися на такі показники:
- тип дерева (литі деревця, збірні моделі, дощик з полівінілхлориду та сосни зі спеціальної волосіні);
- колір ялинки (класичні зелені або блакитні ялинки, дерева з імітацією снігу на голках або нестандартних кольорів);
- кількість гілок (пишна ялинка, з великою кількістю гілок і пухнастими голками, буде добре виглядати, якщо в прикрасах ви віддаєте перевагу мінімалізму — тоді акцент переміщається на саме дерево. Водночас якщо ви любите наряджати ялинку кулями, гірляндами та дощиком, то краще вибирати дерево з більш рідкісними гілками, адже це створить необхідний для декору простір);
- особливості дерева (шишки, сніговий покрив, іграшки, вбудоване підсвічування);
- габарити (розмір майбутньої ялинки необхідно враховувати разом з підставкою для неї. Так, великі дерева, від 1,5 м у висоту, красиво виглядають в приміщеннях з високими стелями та в просторих холах. Якщо вам необхідно прикрасити невелику кімнату або офіс, то більше підійдуть маленькі настільні моделі);
- тип збірки (штучні ялинки бувають литі (невеликі дерева), з шарнірним механізмом (складаються парасолькою) і з кріпленням гілок до стовбура-основи. Тип збирання визначає не тільки швидкість установки дерева, але також можливості його зберігання — литі дерева не сильно економлять простір, а ось збірні моделі після демонтажу зручно зберігати на антресолях або під диванами.
Якщо ж в оздобленні будинку планується використання ялинкових гірлянд, вінків, невеликих настільних композицій, то краще простежити, що б всі елементи були виконані зі штучної хвої одного типу. Так створиться відчуття гармонійного простору.
Скільки коштують штучні ялинки
Ціна на штучне дерево залежить від:
- розміру;
- виду дерева;
- зовнішнього вигляду;
- якості матеріалів;
- підставки та типу кріплення;
- наявності декору.
Враховуючи ці фактори, на сайтах та у магазинах можна знайти штучні ялинки, які коштують від 196 грн до 130 тисяч грн. Проте, якщо обирати саме за розміром, то в середньому ціни такі:
- 1 м — 490 грн;
- 1,3 м — 680 грн;
- 1,5 м — 850 грн;
- 1,8 м — 1150 грн;
- 2 м — 1290 грн;
- 2,2 м — 1520 грн;
- 2,5 м — 2250 грн;
- 3 м — 3090 гривень.
Нагадаємо, у Львові визначили 18 локацій у кожному районі міста, де будуть продавати ялинки та інші хвойні дерева. Торгівля там відбуватиметься з 17 грудня 2022 року до 6 січня 2023 року.