Тепер британському уряду залишається ратифікувати угоду, яка включатиме парламентський контроль
Міністр з питань бізнесу та торгівлі Кемі Баденок підписав угоду про приєднання Великої Британії до Індійсько-Тихоокеанського торговельного блоку (CPTPP). Україна також планує приєднатись до угоди.
Про це 16 липня повідомили в уряді Сполученого Королівства.
Підпис міністра є офіційним підтвердженням згоди Британії приєднатися до групи після завершення переговорів на початку цього року.
«Тепер уряд намагатиметься ратифікувати угоду, яка включатиме парламентський контроль, у той час як інші країни CPTPP завершуватимуть власні законодавчі процеси», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що Велика Британія стане першим європейським членом і першим новим членом після створення CPTPP.
- Дата публікації
Для британців угода важлива тим, що один із кожних 100 британських працівників у 2019 році був найнятий на підприємство, головний офіс якого знаходиться в країні-члені CPTPP, що дорівнює понад 400 000 робочих місць по всій країні.
Так, очікується, що інвестиції між Британією та країнами CPTPP збільшаться, оскільки угода містить положення щодо обмеження бар’єрів і заохочення більшого надходження інвестицій. Зокрема, у 2021 році інвестиційні запаси Великобританії з країн CPTPP становили 182 млрд фунтів стерлінгів.
Нагадаємо, Україна подала до Нової Зеландії офіційний запит на приєднання до Всеосяжної та прогресивної угоди про Транстихоокеанське партнерство (CPTPP) до Нової Зеландії.
Довідково:
Угода про Транстихоокеанське партнерство передбачає створення найбільшої у світі зони вільної торгівлі з населенням близько 800 мільйонів людей.
До складу CPTPP входять Австралія, Бруней, Канада, Малайзія, Мексика, Нова Зеландія, Перу, Сінгапур, В'єтнам, Чилі, Японія, а також Велика Британія, яка нещодавно стала 12-ю країною-членом. Натомість Китай, Тайвань, Еквадор, Коста-Рика та Уругвай також подали заявки на приєднання.