Маски треба. Але не завжди.
За лічені дні почнеться новий навчальний рік. Та навіть зараз складно передбачити, яким він буде для школярів: очним звичайним, дистанційним чи змішаним. Усе залежить від епідеміологічної ситуації, яка може у будь-який момент змінитись.
Тим не менше, школи готуються до оптимістичного сценарію. Lviv. Media дізнавалося як облаштують навчання в умовах карантину.
Свято 1 дзвоника
Святкових лінійок загалом не планують. У Мінздоров'я вважають, що такі масові заходи є недоречними.
Урочистості школа може влаштувати лише на власний розсуд з дотриманням карантинних вимог. Для такого рішення, школи мають достатньо автономії.
Проте все більше закладів організовують креативні альтернативні заходи.
Як відомо, у Львові від традиційних лінійок відмовилися ще кілька років тому. Натомість організовують пік-ніки, ігри на природі тощо.
Маски
Основне питання - чи потрібні будуть учасникам освітнього процесу маски.
У департаменті освіти Львівської ОДА відповідають: маски у громадських місцях потрібні до скасування карантину.
Водночас, вимоги Мінздоров'я та Міносвіти передбачають, що носити маски треба за межами класу та під час масових заходів, де збирається більше дітей. Під час уроку у класі, який є звичним середовищем для дитини, маску можна не одягати.
Необов'язковими є маски також для учнів 1-4 класів.
Вакцинація
Вчителів, а тим паче дітей, вакцинуватись не змушують.
Разом з тим педагогів активно закликають таки зробити щеплення. Наприклад, у Львові станом на минулий тиждень було 6 тисяч вакцинованих вчителів (загалом освітян у місті понад 15 тисяч). За словами керівниці міського управління освіти Зоряни Довганик, зараз ця цифра є більшою. А до 1 вересня показник вакцинованих вчителів ще зросте.
Щодо дітей, то батьки можуть відвести на щеплення проти коронавірусу дитину, якщо тій виповнилося 12 років і вона має супутні хвороби.
Передумови для дистанційного навчання
Адаптивний карантин в Україні продовжили до 1 жовтня. Він триває, але з певними послабленнями. Тож, оскільки усі області зараз перебувають у зеленій зоні, до школи ходити можна.
Але, попереджають управлінці, якщо у процесі навчання у класі виявлять хвору дитину, на карантин піде увесь клас. Навчання для нього буде дистанційним.
Для того, щоб на віддалене навчання відправили усю школу, потрібно, аби більше 50% дітей були на ізоляції. Ще один фактор, який може зачинити заклад - перехід населеного пункту у червону зону.
Харчування
Їдальні у школах працюватимуть у звичному режимі.
Вхід у школу
Незважаючи на те, що карантин дещо послаблений, батькам у школу заходити не дозволятимуть.
"Головний санітарний лікар затвердив протиепідемічні заходи у закладах освіти. Батькам та супроводжуючим особам забороняється вхід до будівель закладів освіти, окрім випадків, коли вони супроводжують людину з інвалідністю", - пояснила у коментарі Lviv.Media речниця обласного департаменту освіти Ірина Кунцік.
Спеціальні заходи
У кожному класі мають бути дезінфектори, захисні маски, регулярне прибирання та провітрювання.
Нагадаємо, в Україні продовжили адаптивний карантин до 1 жовтня.
У межах адаптивного карантину регіони позначаються кольорами – зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки поширення COVID-19, залежно від епідемічної ситуації. Зважаючи на “колір” регіону різняться й обмежувальні заходи.