Коронавірус: головні новини дня

Про підроблені сертифікати та пік захворюваності на Львівщині

На Львівщині затримали трьох людей за підроблені Covid-сертифікати

Поліція Львівської області розповіла, що на Львівщині затримали трьох осіб, які намагалися перетнути кордон за допомогою підроблених Covid-документів. Правоохоронці затримали чоловіка та жінку, які намагалися виїхати з підробленими документами за кордон, і ще одного чоловіка, який самостійно підробив собі сертифікат про вакцинацію.

Двоє з підозрюваних — жителі Закарпаття, ще один — з Львівщини. Наразі справи скеровано до суду. Мешканців Закарпаття обвинувачують у використанні підроблених документів (ч. 4 ст. 358 ККУ). Жителя Львівської області підозрюють у підробці та використані фальшивих документів (ч.1 та ч.4 ст.358 ККУ). Усім обвинуваченим загрожує до двох років ув’язнення.

Як та кого в Україні карають за підроблені Covid-документи, читайте тут.

Мінздоров'я розповіло, коли можна виходити з самоізоляції після коронавірусу

Якщо людина захворіла на коронавірус, вона може завершувати самоізоляцію, якщо симптомів хвороби немає протягом 3 днів, починаючи з 10-го дня від їхньої появи.

"Якщо пацієнт не має симптомів хвороби, а результат тестування виявився позитивним, то самоізоляцію варто завершувати із дотриманням тієї ж норми", – каже головний державний санітарний лікар Ігор Кузін

Також самоізоляцію можна припинити, якщо пацієнт вирішив зробити ПЛР-тест раніше, і результат виявився негативним. Однак варто пам’ятати, що таке тестування можна проводити щонайменше за 10 днів після першого ПЛР-тесту.

Пік захворюваності на коронавірус на Львівщині почнеться за два тижні

За останню добу на Львівщині перевищено два індикатори рівня епідемічної небезпеки. Зокрема, індикатор виявлення підтверджених випадків коронавірусу (26% при нормі 20%) та індикатор рівня госпіталізацій на 100 тисяч населення (71 при нормі 60).

Таким чином епідситуація в області погіршується.  Проте, за словами директора департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ореста Чемериса, піку захворюваності варто очікувати за два тижні.

"Ця хвиля вже перевищила пік попередньої. Проте, відзначаємо, що доросле населення хворіє менше. Бачимо це за кількістю пацієнтів, які потребують стаціонарного лікування. Так, Омікрон легше переноситься, бо вражає переважно лише верхні дихальні шляхи, проте все одно може спровокувати інші ускладнення і часто може бути причиною загострення хронічних хвороб", — зазначив Орест Чемерис.

Посадовець нагадав про щеплення бустерною дозою, яке, за рекомендацією Мінздоров'я, можна робити вже за 3 місяці після отримання другої дози.

Додамо, ті, хто щепився двома дозами від коронавірусу, може отримати 1000 гривень за програмою єПідтримки. Отримати їх можуть навіть підлітки. Зокрема, ПриватБанк почав оформлювати цифрові картки для нарахування коштів за вакцинацію.