У церковному календарі є два цикли: нерухомі дати та рухомі
Українська греко-католицька церква переходить на новий стиль для нерухомих свят з 1 вересня 2023 року. Відтак з’явилася потреба оновити церковний календар, який поступив у продажі в березні цього року.
За словами керівника пресслужби Львівської архиєпархії Михайла Квасюка, його вже майже розкупили, пише «Суспільне».
«Вже так вийшло, що його практично розкупили. Вже майже немає у продажі, але ще знайшли в соборі Юра», — каже Михайло Квасюк.
Календар уклав Максим Тимо, який є у складі патріаршої літургійної комісії й зазвичай займається створенням календаря. Він почав працювати над календарем за новим стилем, як тільки очільник Української греко-католицької церкви оголосив про календарну реформу.
«На цей рік в мене був готовий календар, а оскільки реформа розпочнеться з вересня, то 4 місяці треба було змінити, щоб зорієнтувати людей, бо напевно виникне багато питань, коли святкувати Миколая, Михаїла, Покрови. Тому вирішили як тільки Блаженніший Святослав проголосив про цю реформу — одразу переробити цих чотири місяці», — розповів член патріаршої літургійної комісії УГКЦ.
- Дата публікації
Він зазначив, що у церковному календарі є два цикли: нерухомі дати та рухомі. Нова календарна реформа стосується саме сталих дат.
«Сам календар не відрізняється нічим новим, відрізняється тільки датування свят. Наприклад, Різдво буде 25 грудня, Миколая — 6 грудня, Михаїла — 8 листопада, свято Покрови — 1 жовтня. Я підготував навіть спеціальний супровідний додатковий файл до календаря, де перелічив змінені дати святкування іменин», — каже Максим Тимо.
- Дата публікації
Натомість Православна церква України поки що не оголосила про перехід на новий календар.
«Це питання треба глибинно вивчити, тому що чуємо зі ЗМІ, що не всі люди готові перейти на новий календар, багато людей звикли святкувати Різдво 7 січня. Ці питання треба досить добре вивчити і тоді вже вирішувати», — зазначив секретар управління Львівської єпархії ПЦУ Руслан Матвієнко.
Додамо, що засідання Архієрейського собору ПЦУ відбудеться 22 травня.
Нагадаємо, що календарне питання не стосується православного віровчення, яке є незмінним.