Замість звичного інгредієнту — рису, готуватимемо ліниві голубці із манною крупою
Голубці — одна з найпопулярніших страв української кухні з безліччю варіантів приготування. Вважається, що назва походить від слова «голуб». І нібито від страви, яку готували колись: голубів запікали на вентилі і для того, щоб тушки не згоріли, їх загортали у капустяний листочок. Згодом все змінилось і в капустяні листки кладуть начинку з подрібнених круп з м’ясом чи без нього. В Україні робили голубці з гречкою, пшоном, кукурудзяною крупою та картоплею і для смаку приправляли все це різними овочами. Коли в двадцятому столітті у нас з’явився рис, начинку почали робити здебільшого з цієї крупи.
Щоправда приготування голубців потребує багато часу і нерідко господині, зважаючи на теперішній ритм життя, відмовляються від ідеї приготувати цю смачну страву. Тому пропонуємо альтернативний варіант — «ліниві голубці» і готуватимемо їх не з рисом, а манною крупою.
Рецептом із LVIV.MEDIA поділилась господиня із Миколаєва Наталя Верещинська.
Як розповідає Наталя, цю страву навчила її готувати мама. Звичайно, з часом щось змінилось чи додалось, але основа залишилась та ж сама.
Отож нам потрібно:
- головка капусти (1,5 — 2 кг);
- цибуля;
- фарш (м’ясо кому яке більше до вподоби) — 700 г (або більше чи менше);
- 2 яйця;
- 2 ст. л манної крупи;
- сіль, перець до смаку;
- улюблені спеції та зелень.
Для соусу:
- вершки чи сметана — 400г;
- томатна паста — 2 ст. ложки;
Овочева «подушка»:
- морква — 2 шт.
- цибуля — 2 шт.
Приступаємо до приготування
Ліниві голубці готуються дуже швидко, тому що не треба окремо підготовлювати капустяні листки та начинку. Беремо капусту, дрібненько шаткуємо, чи натираємо на грубій тертці або ж перемелюємо в овочерізці. Подрібнюємо цибулю. До цієї суміші висипаємо фарш та додаємо яйця. Солимо, перчимо, можна додати будь-які спеції, до смаку.
«Хтось готує такі голубці з вареним рисом, я ж практикую з манкою. Тому всипаємо 2 столові ложки манки».
На дощечці формуємо котлетки та обкачуємо в муці та злегка обсмажуємо на олії (так, щоб тільки «зчепилися»). Перекладаємо у форму для запікання.
«Цю страву можна готувати як у духовці, так і в мультиварці, або казанку, якщо збираєтесь на природу».
На дно посудини кладемо натерту моркву та нарізану півкільцями цибулю. Тепер готуємо заливку: беремо вершки або сметану, додаємо томатну пасту, розмішуємо і заливаємо наші голубці. Зверху накриваємо «подушкою» із підсмаженої моркви з цибулею та посипаємо зеленню, хто яку любить.
Ставимо запікатись і готуємо до готовності. Хай вдається і смачного!
Нагадаємо, раніше LVIV.MEDIA писав як приготувати «Пляцок з тертої бульби».