Підготували рецепти грибів, бутербродів та скумбрію на мангалі
Готуючись до довгоочікуваного відпочинку на природі, завжди мрієш і про найприємніше, гарне частування, особливо, коли збирається приємна компанія. І тут вже, постає питання, що крім шашлику, приготувати на відкритому вогні, щоби ці страви були не тільки смачними та корисними, але й на різні смаки. Довершені та різноманітні страви це не лише гарний настрій, але й можливість душевних розмов, радісного спілкування, веселого гумору та й запорука бадьорості на весь робочий тиждень.
LVIV.MEDIA пропонує для вас топ-5 простих страв на мангалі, які безперечно стануть улюбленими.
Швидкі бутерброди з житнього хліба
До дрібно подрібненого часнику, додаємо також подрібнену зелень кропу та базиліку, додаємо оливкової олії, мішаємо. Чорний житній хліб розрізаємо на невеликі шматочки. Сумішшю з часнику, олії та зелені намазуємо бутерброди (суміш має бути не сухою для легкого розподілу на хлібі). Кожен такий бутерброд загортаємо смужками копченого бекону. Смажимо на решітці.
Хачапурі на мангалі
Для цієї страви необхідно взяти листкове дріжджове або бездріжджове тісто та сир сулугуні. Сир нарізаємо кубиком, розміром приблизно 5-6 см та нанизуємо його на шампури по 5 (не більше) шматочків. Пласт тіста розкачуємо тонко, ріжемо на смужки шириною 4-5 см. Кожен шампур ретельно обмотуємо смужками тіста таким чином, щоб краї шампурів були ретельно закриті тістом, хачапурі не протікали, а смужки тіста щільно прилягали до сиру. Смажимо, постійно повертаючи шампури.
Фаршировані печериці
Для приготування необхідно взяти великі за розміром печериці, курячий фарш, 1 цибулину, кілька стеблин зеленої цибулі, зелень, суміш перців, копчену паприку, сушений часник, сіль та заздалегідь замочені у воді дерев’яні шпажки.
Для соусу-маринаду змішати:
- 50 мл рослинної олії,
- 3 ч. л. соусу теріякі,
- ½ ч. л. сушеного часнику,
- ½ ч. л. чорного перцю,
- ½ ч. л. паприки,
- сіль до смаку.
Підготуємо гриби: у вимитих печериць видаляємо ніжки (їх можна використати для іншої страви, наприклад, супу), вирізаємо, так звану, «спідничку» біля основи ніжки, так краще додати більше начинки.
Приготуємо начинку: у фарш додаємо подрібнену цибулю, зелень, сіль, спеції, перемішуємо. Начиняємо фаршем капелюшки грибів та нанизуємо на шпажки. За допомогою пензлика змащуємо гриби соусом. Смажимо на решітці.
Люля-кебаб з молодої картоплі
1 кг молодої картоплі невеликого розміру миємо, можна почистити, а можна готувати у кожушках. 100 г копченої жирної грудинки поріжемо квадратом. Нанизуємо картоплю на шампури, чергуємо з грудинкою. На картоплі робимо діагональні розрізи з обох боків та викладаємо на фольгу для зручності. Тепер посиплемо картоплю з усіх боків сіллю, подрібненим часником, сумішшю перців, тим’яном та поллємо рослинною олією. Кожен шампур щільно обмотуємо фольгою, гарно закрутимо кінчик та основу шампурів, щоб сік з картоплі не витік. Запікаємо, перекидаючи час від часу на інший бік. Хвилин через 30-40 знімемо один шампур та перевіримо на готовність. Трішки розгорнувши фольгу, проткніть картоплину ножем. Якщо картопля готова, знімати з шампурів фольгу та обсмажте до золотої скоринки.
Скумбрія на мангалі
Від скумбрії відділити філе, витягти кістки. Краще це робити, коли риба не до кінця розморожена. На шкірці філе робимо неглибокі надрізи навхрест для кращого маринування. Нанизуємо кожне філе вздовж на дві заздалегідь замочені у воді шпажки, з лівого та правого боку, для того, щоб риба добре трималася при смаженні.
Приготуємо маринад: 1 ч. л. коріандру, 1 ч. л. з гіркою не гострої паприки, по щипці солі та чорного перцю, трішки гострого перцю та 1 столова ложка олії. За допомогою пензлику змазуємо рибу. У процесі смаження також змащуємо маринадом, що залишився.
Нагадаємо, раніше LVIV.MEDIA розповідало про те, як посмажити шашлик та приготувати до нього маринад.