Найближчим часом Верховна Рада не розглядатиме законопроєкт щодо скасування безкоштовного розмитнення автомобілів. Про це повідомив депутат Верховної Ради Ярослав Железняк.
"Усі, хто переживав, що найближчим часом парламент ухвалить податкові зміни №7311, не переживайте. Найближчим часом не ухвалить", – написав він у своєму телеграм-каналі.
Зокрема цим проєктом закону пропонується повернути сплату ПДВ, акцизу та мита в разі імпорту автомобілів. Окрім скасування "нульового розмитнення", у документі пропонувалось:
- встановити можливість та порядок оформлення відшкодування ПДВ облігаціями внутрішньої державної позики;
- врегулювати деякі питання благодійної допомоги;
- збільшити розмір військового збору з 1,5% до 3%. При цьому пропонують тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану звільнити від оподаткування військовим доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців;
- врегулювати питання камеральних перевірок на період дії воєнного, надзвичайного стану;
- відновити перебіг строків, визначених ПКУ та зупинених на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, зокрема в частині дотримання строків подання звітності;
- врегулювати питання обліку поворотної фінансової допомоги для платників єдиного податку третьої групи за ставкою 2% доходу.
Окрім того, у документі передбачалось повернути акцизний податок на пальне та 20% податку на додану вартість.
Тим часом у Верховній раді зареєстрували альтернативний законопроєкт, який відрізнявся лише відсутністю повернення акцизу та податку на пальне. Однак це законопроєкт знято з розгляду, через норму збільшення військового збору.
Зокрема ініціативу скасувати "нульове розмитнення" запропонували через "масове ввезення" в Україну елітних авто. Зокрема раніше заступник міністра транспорту Мустафа Найєм зазначав, що активність із ввезення авто під час війни здивувала європейських партнерів.
Власне, закон про нульове розмитнення приймали для того, аби люди, які втратили свої автомобілі через військові дії, змогли придбати автомобіль за нижчими ніж в Україні цінами. Однак за словами міністра, автомобілі масово завозять компанії, а серед іншого нерідко зустрічаються випадки, коли розмитнюють авто преміум-класу із середньою вартістю 3 млн гривень.
Тим часом, як повідомила нардепка Альона Шкрум, за новим законом завезли вже понад 29 тисяч автомобілів.
Загалом, більше половини пригнаних авто, а саме 16,7 тисячі – це автомобілі вартістю до 100 тисяч гривень. Більшість з цих автомобілів ввезені для потреби ЗСУ, тероборони, або замість втраченого автомобіля.
Близько 11,4 тисячі автомобілів – це автомобілі вартістю від 100 до 500 тисяч гривень.
"Частина з них - точно на армію. 5 тис. доларів = нормальний пікап. Частина для себе. Більшість скромні старі машини, частина вже ні", - написала Альона Шкрум.
Окрім того, українці завозять і більш дороговартість автомобілі, а саме:
- 760 авто вартістю від 500 тис. до 1 млн грн
- 196 машин вартістю від 1 до 2 млн грн
- 40 автомобілів вартістю понад 2 млн грн
У своєму дописі нардепка зазначає, що масовий ввіз елітних іномарок під 0 розмитнення є неправдивою інформацією.
"Дуже дорогих машин усього завезено аж 40 штук. Елітних іномарок – ще 196. За місяць українці завезли дійсно велику кількість машин, але 65-70% із них усіх – це машини, які є скромними, недорогими, старенькими, ідуть у переважній більшості на армію або потреби тероборони й ЗСУ. Із них також є відсоток, який іде сім'ям", - йдеться у дописі.
Нагадаємо, через значні черги з 25 квітня в Україні почали діяти обмеження на ввезення авто з Європи. Відтепер перевезти авто для власних потреб з Євросоюзу можна буде лише у кількох пунктах пропуску, а не у всіх, як це було досі.