Пацієнти не можуть отримати допомогу у рідних містах
У львівських лікарнях значно побільшало людей з травмами, які можуть бути лише у час війни. У Першому територіальному медичному обʼєднанні Львова кажуть, що зазвичай лікують такі у військових, які беруть безпосередню участь у бойових діях.
"До нас потрапляє дуже багато цивільних пацієнтів зі східних і центральних регіонів України, де зараз ведуться активні бойові дії. В цих регіонах знищена фактично вся інфраструктура, зокрема лікувальні установи, тому люди в своїх рідних містах не можуть отримати медичну допомогу", - каже завідувач I хірургічного відділення лікарні швидкої медичної допомоги Першого ТМО Гнат Герич.
Ольга із Луганщини також лікується у Першому територіальному медичному обʼєднанні Львова. У її квартиру потрапила міна. Жінка отримала множинні поранення черевної порожнини, м’яких тканин тулуба, нижніх кінцівок та обличчя. Найбільше постраждала права рука: в пацієнтки фактично повністю відсутня плечова кістка.
До лікарні Ольгу привезли у вкрай критичному стані.
"Ми з міста Попасна Луганської області. 7 березня в наш балкон прилетіла міна, через що моя дружина Ольга отримала поранення. Сусідка, яка була в цей час з нами, загинула. Карета швидкої допомоги евакуювала дружину в Бахмут, потім в Краматорськ, звідти до Дніпра і аж потім нас перевезли до Львова", - розповідає чоловік Ольги.
Поки він доглядає дружину у Львові, їхній син захищає Україну в лавах Збройних Сил.
- Дата публікації
Додамо, на Львівщині розгорнули ще один унікальний польовий шпиталь. Тут лікують поранених військових та тимчасово переміщених осіб, які втекли від війни.
Шпиталь розрахований на 50 ліжкомісць. Тут є операційна, реанімаційні ліжка, відділення інтенсивної терапії, відділ рентген-діагностики, УЗД, клінічна лабораторія з банком крові, кисневий концентратор. Окрім того, він обладнаний системою фільтрації та очистки повітря.